سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۳۰ - یکشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۶

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرضا خبر داد؛

درخشش تیم شهرضا در المپیاد ورزشی بانوان روستایی/ هیئت بازی های بومی-محلی شهرضا در استان برتر شد

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرضا، از درخشش بانوان شهرستان در نهمین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی بانوان روستایی استان اصفهان، و کسب مقام برتر این مسابقات توسط شهرضا خبر داد.

علی نقی انصاری، در گفت و گو با پایگاه خبری شهرضانیوز، در رابطه به کسب مقام های متعدد توسط تیم بانوان شهرضا در نهمین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی بانوان روستایی استان اصفهان، اظهار کرد: تیم شهرستان شهرضا در قالب ۱۳ نفر به این دوره از مسابقات اعزام شدند.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرضا، با بیان اینکه این مسابقات در شش رشته برگزار شد، تصریح کرد: تیم شهرضا توانست در مجموع در چهار رشته از پنج رشته ای که بازیکن اعزام کرده بود، صاحب مقام شود و در نهایت تیم شهرستان با اقتدار بر سکوی قهرمانی این مسابقات ایستاد.
وی با بیان اینکه تیم شهرضا، در رشته هفت سنگ مهارتی مقام سوم این مسابقات را کسب کرد، عنوان کرد: شهرستان در رشته طناب زنی مقام دوم و در دو رشته بولینگ با پا و دوزپا مقام اول را کسب کردند.
انصاری با بیان اینکه شهرضا در رشته پیاده روی سه نفره به دلیل شرایط سنی، موفق به حضور در مسابقات نشد، خاطرنشان کرد: پیاده روی سه نفره یکی از ورزش های بومی محلی محسوب شده که بازیکنان لباس مخصوصی که سه نفر را به هم متصل می کنند اقدام به مسابقه می کنند.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرضا، ادامه داد: ما در این رشته شرکت کننده در مسابقات اعزام کرده بودیم، اما به دلیل شرایط سنی موفق به مسابقه نشد.
هیئت روستایی و بازی های بومی و محلی شهرضا، هیئت برتر استان در سال ۹۵
وی با بیان اینکه هیئت بازی های بومی و محلی شهرضا، در سال ۹۵ هیئت برتر استان شد، اظهار کرد: هیئت شهرضا نماینده استان، در اولین جشنواره ملی بازی های بومی و محلی روستاهای کشور بودیم که توانستیم که در رشته تیمی مقام سوم کشور را برای استان کسب کنیم.
انصاری با اشاره به برپایی مجمع استانی و انتخاب ریاست جدید برای هیئت ورزش های بومی و محلی استان، خاطرنشان کرد: برگزاری دو المپیاد آقایان و بانوان پس از انتخاب ریاست جدید بر هیئت استان به تصویب رسید که مسابقات بانوان با درخشش شرکت کنندگان به پایان رسید.
تمرین ۲۰ روزه ورزشکاران شهرضا برای شرکت در مسابقات
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرضا، با اشاره به تمرین تیم شهرضا برای حضور در این مسابقات، تصریح کرد: بازیکنان شهرضا در حدود ۲۰ روز در مسابقات انتخابی و تمرینی حضور داشتند و زحمت های آن ها نیز به خوبی جواب داد.
وی در رابطه با زمان برگزاری مسابقات آقایان، گفت: این مسابقات نیز در هفته پیش رو در شش رشته برگزار می شود.
انصاری ادامه داد: رشته های مسابقات آقایان تا حدودی با مسابقات بانوان متفاوت است که از جمله می توان به وجود دو رشته دان پلان و تیرکمان سنتی اشاره کرد.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرضا با بیان اینکه تیم مردان ما دوسال پیاپی مقام اول استانی در رشته دان پلان را کسب کرده است، تصریح کرد: تیم شهرستان سال گذشته در مسابقات گل کوچک مقام اول استان را کسب کرد و امسال نیز تیم خود را به این مسابقات اعزام کرده ایم که امیدواریم حائذ مقام شویم.
وی بیان کرد: شهرستان در رشته دویدن با گونی یک نفر در رده جوانان و لی لی یک نفر در رده نوجوانان به مسابقات اعزام می کند.
لزوم حمایت بیشتر از بازی های بومی و محلی
انصاری با بیان اینکه مسئولان باید از بازی های بومی و محلی حمایت بیشتری داشته باشند، خاطرنشان کرد: هیئت روستایی و بازی های بومی و محلی در سال ۹۴ در رتبه ۲۱ استان بود که با تلاش های صورت رفته تیم برتر استان شدیم.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرضا ادامه داد: این هیئت در سال گذشته توانست با اقتدار و با ۳۵ امتیاز در رتبه اول بایستد که هیئت اصفهان به عنوان هیئت دوم با ۲۱ امتیاز تیم دوم را کسب کرد.
احیای بازی های بومی به حضور پرقدرت در المپیادها کمک خواهدکرد
وی خاطرنشان کرد: در روستاها و محلات شهرضا بازی های محلی و فراموش شده ای است که در صورت حمایت از آن ها می توان از ظرفیت آن ها برای حضور قوی تر و بهتر در سطح کشور و المپیادهای مختلف استفاده کرد.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.