سرویس: اجتماعی ۱۴:۰۴ - شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۶

عضو کمسیون اجتماع مجلس شورای اسلامی خبر داد:

معاونت‌های آموزش ابتدایی و متوسطه آموزش و پرورش ادغام نمی‌شود

عضو کمسیون اجتماع مجلس شورای اسلامی گفت: انتشار اخباری مبنی بر ادغام معاونتهای آموزش ابتدایی و آموزش متوسطه آموزش و پرورش باعث نگرانی معلمان و برخی از اولیای دانش اموزان شده بود که بنابر اعلام وزیر این مسئله تنها در حد طرح بوده و اجرا نمی‌شود.

به گزارش شهرضانیوز، سمیه محمودی عصر امروز در جمع خبرنگاران عنوان کرد: در دیدار اخیر با وزیر آموزش و پرورش مهمترین مسائل و معضلات صنفی معلمان و به ویژه مشکلات معلمان حوزه انتخابیه مطرح شد.

وی در ادامه افزود: استخدام معلمان نهضتی، حق التدریسی و پیش دبستانی از جمله مواردی بود که مورد بحث قرار گرفت و وزیر آموزش و پرورش قول مساعد مبنی بر پیگیری آن دادند.

عضو کمسیون اجتماع مجلس شورای اسلامی گفت: انتشار اخباری مبنی بر ادغام معاونتهای آموزش ابتدایی و آموزش متوسطه آموزش و پرورش باعث نگرانی معلمان و برخی از اولیای دانش اموزان شده بود که بنابر اعلام وزیر این مسئله تنها در حد طرح بوده و اجرا نمی‌شود.

محمودی تصریح کرد: یکی از مواردی که از سالیان قبل بر آن تأکید شده طرح هدایت دانش اموزان مستعد به تحصیل در رشته‌های فنی و حرفه‌ای بوده است اما پیش از آن باید هنرستانهای شهرستان‌های حوزه انتخابیه تجهیز شود که در این مورد نیز وزیر آموزش و پرورش قول همکاری داد.

وی اظهار کرد: نوسازی و تعمیر ساختمان فعلی آموزش و پرورش شهرضا و معوقات معلمان از جمله دیگر موارد مورد بحث در این دیدار بود که وزیر مربوطه نیز از مساعدت در این زمینه و پیش بینی برنامه هایی برای اجرای انها خبر داد.

عضو کمسیون اجتماع مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مواردی که باعث نگرانی برخی از کارمندان آموزش و پرورش شده بود انتشار اخباری مبنی بر ادغام سازمان نوسازی مدارس با وزارت راه و شهرسازی بود که مشخص شد این طرح نیز اجرا نمی‌شود چون ایجاد سازمان نوسازی مدارس دارای مصوبه مجلس شورای اسلامی است.

محمودی تصریح کرد: باتوجه به اینکه سرانه مدارس از چند سال قبل تا حد قابل توجهی کاهش یافته و از سوی دیگر به علت خشکسالی و مشکلات اقتصادی والدین قادر به تأمین مخارج مدارس نیستند از وزیر آموزش و پرورش خواسته شد تا در این زمینه حمایتهای لازم را از شهرستانهای حوزه انتخابیه انجام دهد.

وی گفت: از وزیر آموزش و پرورش خواسته شد تا در اولین فرصت در جمع معلمان شهرستانهای حوزه انتخابیه حاضر شوند.

عضو کمسیون اجتماع مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: انتشار خبر شکست داعش همه مردم جهان را شاد کرد زیرا با این رویداد جهانیان از کابوس ترور و خشونت این گروهک رهایی یافتند.

محمودی ادامه داد: فردی مانند سردار سلیمانی باعث افتخار ملت ایران است زیرا با جهاد و روحیه انقلابی زمینه نابودی گروهکی که در نتیجه اقدامات شیطانی صهیونیست در منطقه ایجاد شده بود را فراهم کرد.

وی تأکید کرد: تدابیر هوشمندانه فرمانده معظم کل قوا امروز شرایطی را فراهم کرده که با نابودی داعش در منطقه شاهد گسترش امنیت و آرامش برای مردم ستم دیده هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.