سرویس: اجتماعی ۰۱:۴۰ - پنج شنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۶

رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهرضا:

چهار کتابخانه جدید در شهرضا ساخته می شود

رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهرضا زیربنای کتابخانه‌های عمومی این شهرستان شهرضا پنج هزار و ۸۲۱ متر مربع اعلام کرد و گفت: چهار باب کتابخانه جدید نیز در بخشهای مختلف شهرستان در دست احداث است.

به گزارش شهرضانیوز، فاطمه پورخاقان امشب در همایش فروغ صبح دانایی(۲) که در سالن سرو مجموعه فرهنگی شهید مدرس شهرضا برگزار شد، از وجود ۱۱ باب کتابخانه در این شهرستان خبر داد و افزود: در حال حاضر در این کتابخانه‌ها ۱۰۴ هزار و ۳۷۰ نسخه کتاب موجود است که مورد استفاده شش هزار و ۵۸۶ نفر از اعضای آنها قرار دارد.

وی همچنین با اشاره به امانت ۱۰۵ هزار و ۵۹۲ نسخه کتاب از سوی اعضای کتابخانه‌های این شهرستان در یکسال گذشته، اظهار کرد: در همین مدت دو هزار و ۲۲۳ جلد کتاب نیز به کتابخانه‌های شهرضا اهدا شده است.

وی زیربنای کتابخانه‌های عمومی این شهرستان شهرضا پنج هزار و ۸۲۱ متر مربع اعلام کرد و گفت: چهار باب کتابخانه جدید نیز در بخشهای مختلف شهرستان در دست احداث است.

رییس کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرضا از بهره برداری کتابخانه خیر ساز روستای قصرچم تا پایان سال جاری خبر داد و افزود: مراحل عملیاتی و اجرایی ساخت کتابخانه‌های محله سروستان با ۸۰۰ متر مربع زیر بنا، بخش منظریه با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی و خمینی آباد که توسط شهرداری شهرضا ساخته می شود نیز در حال پیگیری است.

پورخاقان در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: کتابخانه روستایی هونجان با همت مسولان جانمایی شده در حال جابجایی است، کتابخانه روستای کهرویه با کمک خیرین راه اندازی شد و به دنبال راه اندازی کتابخانه روستای وشاره با کمک دهیاری روستا هستیم.

وی اضافه کرد: در یک سال گذشته برنامه های فرهنگی زیادی در حوزه کتاب و کتابخوانی در شهرستان اجرا شده که از جمله آنها می‌توان به برگزاری همایش فروغ صبح دانایی (۱) و رونمایی از ۵۰ کتاب نویسندگان شهرضا در هفته فرهنگی،شب شعر شهدای مدافع حرم با حضور شاعران کشوری و استانی و برگزاری بیش از ۵۰ نشست کتابخوان کتابخانه ای  و ۳۰ نشست کتابخوان مدرسه ای اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.