سرویس: اجتماعی ۰۱:۲۵ - پنج شنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۶

مدیرکل امور مجلس و استانهای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور:

خانواده نخستین نهاد اصلاح فرهنگ است

مدیرکل امور مجلس و استانهای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: خانواده نخستین و مهمترین نهاد اجتماعی برای تغییر و اصلاح فرهنگ عمومی جامعه است.

به گزارش شهرضانیوز، مرتضی محمدزاده امشب در همایش فروغ صبح دانایی(۲) که در سالن سرو مجموعه فرهنگی شهید مدرس شهرضا برگزار شد، عنوان کرد: یکی از مهمترین تفاوتهای جوامع پیشرفته و توسعه یافته با دیگر جوامع در حوزه کتابخوانی و آمار مربوط به آن است.

وی با اشاره به شعار هفته کتابخوانی امسال اظهار کرد: مطالعه کتاب می تواند از طریق افزایش اطلاعات و سطح آگاهی خانواده ها در جهت ارتقاء فرهنگی جامعه موثر باشد.

مدیرکل امور مجلس و استانهای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اضافه کرد: امروز ایران اسلامی با دارا بودن پیشینه فرهنگی باید پیشگام همه ممالک باشد و شرایط را برای رشد، بالندگی و دانایی همه فراهم کنند.

محمدزاده تأکید کرد: مطالعه کتاب و ترویج کتاب خوانی باید به صورت یک فرهنگ عمومی در خانواده و جامعه شکل بگیرد چرا که فرهنگ کتاب خوانی افراد را از بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی مصون می دارد.

وی تصریح کرد: والدین در بسیاری از حوزه های تربیتی به عنوان الگویی اثرگذار نقش ایفاء می کنند اگر والدین بهای کافی به کتاب و کتاب خوانی در محیط خانواده بدهد فرزندان نیز گرایش بیشتری به فرهنگ مطالعه پیدا می کنند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.