سرویس: اجتماعی ۰۰:۰۲ - پنج شنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۶

اولین تماشاخانه خصوصی شهرضا افتتاح شد

اولین تماشاخانه خصوصی شهرضا که دومین تماشاخانه در نوع خود در استان اصفهان است در این شهرستان افتتاح شد.

به گزارش شهرضانیوز، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا امشب در آیین افتتاح نخستین تماشاخانه خصوصی شهرضا، عنوان کرد: از یک منظر هنر نمایش، از قدیمی‌ترین هنرهای بشری بوده است؛ کارهای نمایشی بشر از حالت نخستین تغییر یافته و به صورتی تکامل یافته بروز پیدا کرده است.

محمد علی جعفری ادامه داد: نمایش‌هایی مثل تعزیه در کشور ما دارای آیین خاصی است، به این معنا که فلسفه و روش خاصی داشته است.

وی اظهار کرد: سابقه هنر تعزیه در شهرضا بیش از ۱۰۰ سال است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا بیان کرد: نمایش‌های روحوضی و مدرسه‌ای از جمله دیگر انواع نمایش‌هایی بوده که در شهرضا رواج داشته است؛ بنابراین سابقه هنر نمایش در شهرضا به روایتی همچون دیگر مناطق ایران بوده و به روایتی سابقه انسجام این فعالیت‌ها بیش از ۱۰۰ سال است.

جعفری در بخش دیگری از سخنان خود، تأکید کرد: در شهرضا نیازمند سالن‌های نمایش استاندارد هستیم که خوشبختانه در حال حاضر یکی از جوانان تحصیلکرده رشته نمایش در شهرضا، اقدام به تأسیس نخستین تماشاخانه خصوصی در شهرضا کرده است.

وی اضافه کرد: از این نظر هم شهرضا در استان اصفهان پیشتاز است چون شمار اینگونه سالن‌ها در شهرضا بسیار اندک است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا اظهار کرد: لازم است مسئولان از اینگونه فعالیت‌ها حمایت کنند چون این کارها ممکن است تا مدتی همان هزینه‌های اولیه را هم تأمین نکند به ویژه آنکه در شهرضا جوانی تازه‌کار وارد این عرصه شده و قصد دارد از این محل امرار معاش کند.

جعفری تصریح کرد: سالن‌های دیگری هم در شهرضا وجود دارد که هرچند استانداردهای لازم را ندارد اما باید از آن‌ها حمایت شود تا این هنر در شهرضا بیش از پیش در این شهرستان رونق پیدا کند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.