سرویس: اجتماعی ۲۳:۵۶ - چهارشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۶

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان:

شهرضا از پیشگامان هنر نمایش در استان اصفهان است

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: استان اصفهان در سطح کشور و شهرستان شهرضا در این استان از پیشگامان هنر نمایش هستند.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام محمدعلی انصاری امشب در آیین افتتاح نخستین تماشاخانه خصوصی شهرضا، عنوان کرد: هنر گوهر ارزنده‌ای است که خداوند علاقه به آن را در وجود همه انسانها قرار داده است.

وی، ادامه داد: ارزش هنر در میان همه ادیان و مذاهب به ویژه آیین اسلام بسیار زیاد است و این آیین نجات ‌بخش به هنر و هنرمند توجه خاصی داشته زیرا اسلام احترام ویژه‌ای برای تمایلات فطری انسانها قائل است.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، اضافه کرد: یکی از مهمترین امتیازات بشر آن است که می‌تواند با استفاده از فطرت پاک خود به هنر علاقه داشته باشد و آثار ارزنده هنری را دوست داشته باشد.

حجت الاسلام انصاری، تصریح کرد: در میان همه رشته‌های هنری، هنر نمایش از جایگاه ویژه‌ای در کشور برخوردار است زیرا این هنر با همه توان همواره در خدمت انسانها بوده و توانسته تمایلات درونی آنها را مطرح یا باعث ایجاد تحولات گسترده در زندگی اجتماعی شود.

وی، گفت: استان اصفهان در سطح کشور و شهرستان شهرضا در این استان از پیشگامان هنر نمایش هستند.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، اظهار کرد: هنر نمایش دارای زیرشاخه‌های فراوانی است که نخستین آنها نمایشنامه نویسی است زیرا اگر متنی فاخر و با مضمون عالی در اختیار نباشد ساخت نمایشهای فاخر نیز غیرممکن است.

حجت الاسلام انصاری، بیان کرد: اگر متن فاخر نیز در دست باشد اما افراد هنرمند در محیطی مناسب نمایش را اجرا نکنند باز هم خلق یک اثر هنری ماندگار غیرممکن است.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.