سرویس: اجتماعی ۱۴:۴۶ - چهارشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۶

باهدف مبارزه با بیماریهای مشترک انسان و دام انجام شد،

انجام بیش از ۱۳ میلیون نوبت سر واکسیناسیون دامهای استان

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان گفت: در سال گذشته در استان اصفهان بیش از ۱۳ میلیون نوبت سر واکسیناسیون دامها در استان انجام شده که در زمره مهمترین خدمات دامپزشکی در راستای مبارزه با بیماریهای مختلف به ویژه بیماریهای مشترک انسان و دام محسوب می‌شود.

به گزارش شهرضانیوز، شهرام موحدی عصر امروز در آیین تودیع و معارفه مدیران دامپزشکی شهرستان شهرضا، عنوان کرد: دامپزشکی معمولا به مجموعه‌ای از وظایف مواجه است که باوجود گستردگی شناخته شده نیستند اما هریک از انها ارتباط مستقیم با سلامت مردم دارند.

موحدی اظهار کرد: یکی از مهمترین وظایف دامپزشکی مقابله با بیماریهای مشترک انسان و دام است که در این رابطه در سال گشذته در استان اصفهان بیش از ۱۸۰ تست سل و بیش از ۱۶۰ هزار خونگیری تب مالت انجام شد.

وی ادامه داد: در سال گذشته در استان اصفهان بیش از  ۱۳ میلیون نوبت سر واکسیناسیون دامها در استان انجام شده که در زمره مهمترین خدمات دامپزشکی محسوب می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان با اشاره به اخذ مجوز صادرات شیر از استان اصفهان به منطقه اوراسیا و اتحادیه اروپا، عنوان کرد: این اقدام سهم به سزایی در رونق صنعت دامداری استان داشته است.

موحدی گفت: در سال گذشته و از ابتدای سال جاری تاکنون مجموع این صادرات به بیش از ۲۵ میلیون دلار رسیده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: در دو سال گذشته بیماری تب برفکی در استان اصفهان کنترل شده است، این در حالی است که با اقدامات پیشگیرانه و نظارتی انجام شده تاکنون هیچ موردی از ابتلا به بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان مشاهده نشده است.

بر اساس این گزارش، در این آیین حمید رییس زاده به عنوان رییس جدید دامپزشکی شهرستان شهرضا معرفی و از خدمات حمیدرضا امیری تجلیل شد.

انتهای/پیام

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.