سرویس: اجتماعی ۱۷:۳۲ - سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا تأکید کرد:

ضرورت پیوند رسانه و آموزش و پرورش در مقابله با معضل اعتیاد

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا گفت: لازم است هماهنگی و انسجام لازم بین آموزش و پرورش و رسانه‌ها برای مقابله با معضل اعتیاد و اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر انجام شود.

به گزارش شهرضانیوز، محمدرضا انصاریپور در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا اظهار کرد: تمرکز بر حفظ و سلامت قشر جوان جامعه به عنوان یک راهبرد در دستور کار ستاد مبارزه با مواد مخدر قرار دارد.

وی گفت: همکاری بین ستاد و شوراهای مبارزه با مواد مخدر در راستای مقابله با موارد نادر مشاهده مواد مخدر در باشگاه‌های ورزشی قابل توجه بوده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا تصریح کرد: لازم است برنامه هایی در جهت ارتقای سطح آگاهی، بینش و شناخت جوانان از انواع مواد مخدر با همراهی انجمن ها و اتحادیه های مختلف و بخش های مختلف وزارت ورزش اجرا شود.

انصاریپور تأکید کرد: هراندازه والدین، آموزش و پرورش و رسانه‌ها هم افزایی بیشتری در حوزه آگاهی بخشی درخصوص معضلات ناشی از سوء مصرف مواد مخدر داشته باشند نگرانیهای اجتماعی از این آسیبها و معضلات ناشی از آنها کمتر خواهد شد.

وی عنوان کرد: باید مدل زیستی و فرهنگی جامعه اسرانی شناخته و الگوهای مقابله‌ای با معضل مواد مخدر بر اساس آن تدوین شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا گفت: اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر نیاز به فرهنگسازی و اطلاع رسانی دارد زیرا با اقدامات یکسویه و تک بعدی راه به جایی نمی‌بریم و نمی‌توانیم اقدام مؤثری انجام دهیم.

انصاریپور بیان کرد: مسئولان باید به رسالت خود در حوزه مبارزه با مواد مخدر عمل کنند، نرخ فقر و بیکاری در جامعه بر گسترش اعتیاد به مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی تأثیرگذار است.

وی گفت: باید سیاست گذاری درست و جامع در موضعات مختلف جامعه ایجاد شود، آگاهی از حقوق معتادان بهبودیافته و ایجاد بستر مناسب برای جامعه پذیری آنها تأثیر مستقیم بر سلامت جامعه دارد.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.