سرویس: اجتماعی ۲۳:۲۷ - دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان خبر داد:

کاروانسرای مهیار شهرضا ملک موقوفه شناخته شد/به دنبال جذب سرمایه گذار بخش خصوصی هستیم

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: کاروانسرای مهیار شهرضا پس از طرح دعوا در محکمه برای تعیین تکلیف تولیت به طرفیت اداره اوقاف و اداره میراث فرهنگی در نهایت با صدور حکم به نفع اداره اوقاف در شمار موقوفات شهرستان قرار گرفت و به دنبال سرمایه گذار برای اداره آن هستیم.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام رضا صادقی امشب در همایش قرآنی نورالثقلین که همراه با تقدیر از برگزیدگان مرحله شهرستانی چهلمین دوره مسابقات قرآنی این شهرستان، در سالن اجتماعات فرمانداری شهرضا برگزار شد، عنوان کرد: مؤمنان زیرک کسانی هستند که با درک درست از موقعیت زمانی خود بهترین کار انجام می‌دهند و از این افراد کسانی هستند که با شناخت نیازهای جامعه اموال خود را برای کمک به دیگران وقف می‌کنند.

وی گفت: برخی از افراد گمان می کنند اگر مالی را وقف کردند اداره اوقاف مالک آن خواهد شد در حالی که تثبیت موقوفات و اخذ سند برای آنها به نام موقوفه انجام خواهد شد و از سوی دیگر واقفان می توانند اولاد خود را به عنوان متولی موقوفات قرار دهند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان تصریح کرد: اگر مسئولان تلاش کنند تا نیات واقفان ادا شود مردم نیز تمایل بیشتری به وقف اموال خود خواهند داشت البته در بیشتر موارد اینگونه عمل می شود اما لازم است در این زمینه اطلاع رسانی مناسب انجام شود.

حجت الاسلام صادقی بیان کرد: موقوفات سهم بسیار زیادی در اداره اماکن مهم مذهبی داشته‌اند مانند مدرسه صدر اصفهان که دارای ۴۵۰ رقبه است بنابراین باید فرهنگ وقف در جامعه ترویج شود.

وی گفت: کاروانسرای مهیار شهرضا پس از طرح دعوا در محکمه برای تعیین تکلیف تولیت به طرفیت اداره اوقاف و اداره میراث فرهنگی در نهایت با صدور حکم به نفع اداره اوقاف در شمار موقوفات شهرستان قرار گرفت و به دنبال سرمایه گذار برای اداره آن هستیم.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان تأکید کرد: متأسفانه در جامعه ما قرآن مظلوم واقع شده و در حالی که وقف‌های زیادی به نیات مختلف شرعی انجام شده برای فعالیتهای قرآنی موقوفات زیادی وجود ندارد.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.