سرویس: اجتماعی ۱۱:۰۹ - یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی:

تعزیه هنری آیینی در بزرگداشت ارزشهای دینی است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: تعزیه، هنری آیینی در بزرگداشت بخش مهمی از ارزشهای دینی است که زمینه انتقال معارف عاشورایی را به نسلهای بعد فراهم می‌کند.

به گزارش شهرضانیوز، سمیه محمودی در مراسم اختتامیه سوگواره تعزیه «نغمه عشق» شهرستان شهرضا که در سالن مدیریت بحران این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: مردم ایران از قرنها قبل در زمره بهترین یاران اهل بیت بودند و اعتقادات خود را در انواع گونه های هنری از جمله نمایش ثابت کردند که تعزیه حاصل آن است.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین مبانی فرهنگی جامعه معارف اهل بیت است که از گذشته تا به امروز در همه بخشهای جامعه وجود داشته است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط فعلی دشمنان اسلام و انقلاب با استفاده از هر ابزاری که در دست دارند برای مقابله و تحریف باروهای دینی و اعتقادی نسلهای جوانان و نوجوان جامعه تلاش می کنند.

محمودی تصریح کرد: باید از فعالیتهای فرهنگی مذهبی در جامعه حمایت شود زیرا اینگونه برنامه سهم بسیار مهمی در انتقال ارزشهای دینی و مفاهیم مذهبی به نسلهای بعدی دارند.

وی در ادامه افزود: اعتقادات دینی مهمترین زیربنای فکری و عقیدتی جامعه اسلامی ما است به همین دلیل نباید اجازه دهیم که به این معارف در جامعه بی توجهی یا مورد غفلت واقع شود.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.