سرویس: اجتماعی ۱۳:۵۵ - جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶

امام جمعه شهرضا:

ایجاد اغتشاش در لبنان جدیدترین دسیسه آمریکا، اسراییل و عربستان در منطقه بود

امام جمعه شهرضا گفت: آخرین دسیسه آمریکا، اسراییل و عربستان بعد از شکست در همه عرصه‌ها، ایجاد آشوب در منطقه لبنان بود که آن هم باشکست مواجه شد.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام سیف الله یعقوبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان شهرضا عربستان سعودی را عامل اجرای دسیسه‌های استعماری آمریکا و اسراییل در منطقه دانست و تصریح کرد: آمریکا و اسراییل عامل ایجاد گروهکهای ترویستی در منطقه و حمایت از قائله استقلال کردستان بودند اما این طرحها با شکست همراه بود زیرا خداوند همواره حامی مظلومان و انسانهای ستمدیده است.

وی اظهار کرد: آخرین دسیسه آمریکا، اسراییل و عربستان بعد از شکست در همه عرصه‌ها، ایجاد آشوب در منطقه لبنان بود که آن هم باشکست مواجه شد.

امام جمعه شهرضا تأکید کرد: عربستان سعودی با اعمال فشار بر سعد حریری به دنبال ایجاد آشوب جدیدی در منطقه بود که با افشاری گروگانگیری نخست ویزی لبنان مشخص شد این رویدادهای نقشه‌ای از پیش تعیین شده از سوی آمریکا و اسراییل و عربستان بوده است.

حجت الاسلام یعقوبی بیان کرد: مواضع سازمان ملل متحد در قبال جنایت واقع شده در یمن بسیار ناامیدکننده است زیرا در شرایطی که هر روز انسانهای زیادی به دست ارتش عربستان در این منطقه کشته می شوند هیچگونه اقدامی برای خاتمه دادن به این وضعیت انجام نمی شود.

وی همچنین اظهار کرد: حجت الاسلام یعقوبی تأکید کرد: در شرایطی که دشمن از همه توان خود برای ضربه زدن به نظام و اسلام استفاده می کند مهمترین وظیفه ما حفظ وحدت و انسجام داخلی و جلوگیری از تفرقه است.

امام جمعه شهرضا همچنین، با اشاره به فرارسیدن هفته وقف، عنوان کرد: اوقاف باید در این زمان بر اساس نیازهای جامعه تغییر کند و واقفان وقفهایی را برای فرهنگ جامعه، تحصیل جوانان و آبادانی مراکز مذهبی و فرهنگی انجام دهند.

حجت الاسلام یعقوبی ادامه داد: وقف یکی از بهترین سنتهای اسلامی در راستای کمک به افراد جامعه است که زمینه ماندگار شدن مال و نام افراد را فراهم می کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به فرارسیدن سالروز وفات پیامبر اسلام اظهار کرد: اخلاق نیکوی پیامبر باعث شد تا حتی کسانی که روزگاری به ایشان جسارت می کردند به آیین اسلام گرایش پیدا کنند و از دوستداران ایشان شوند.

حجت الاسلام یعقوبی اضافه کرد: آن حضرت در مدت ۲۳ سال تلاش شبانه روزی جامعه بشری را متحول کردند و زمینه ای را فراهم کردند که هنوز هم افراد بسیاری به این آیین نجات بخش گرایش پیدا می کنند.

وی عنوان کرد: مردم در مدت دو ماه محرم و صفر عزاداریهای زیادی انجام دادند که مهمترین ثمره‌ آن پاک شدن از گناهان و افزایش محبت به اهل بیت است.

امام جمعه شهرضا تأکید کرد: معلمان و دبیران آموزش و پرورش سهم بسیار مهمی در تربیت دینی دانش آموزان و آینده سازان جامعه دارند زیرا آنان دست اندکاران مهمترین فعالیت اجتماعی یعنی تعلیم و تربیت کودکان و نوجوان هستند.

حجت الاسلام یعقوبی تأکید کرد: همه افرادی که امکانی در بخشهای مختلف جامعه در اختبار دارند باید از رسالت و دستاوردهای آن حراست و پاسداری کنند زیرا برای آنکه آیین نجات بخش اسلام به این مرحله برسد مجاهدتهای بسیاری انجام شده است.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.