سرویس: اجتماعی ۱۷:۲۷ - چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرضا خبر داد:

تشکیل صندوقهای قرض الحسنه اشتغالزایی در شهرستان

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرضا گفت: از جمله برنامه هایی که اجرای آن از هفته بسیج آغاز می شود تشکیل صندوقهای اشتغالزایی است که با مدیریت مردم تشکیل و اداره می شود.

به گزارش شهرضانیوز، جواد داستانی عصر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته بسیج در سالن اجتماعات ناحیه مقاومت بسیج شهرضا برگزار شد، عنوان کرد: پیشرفت همه جانبه کشور و مقابله با تهاجم فرهنگی نیازمند استفاده از نیروی انسانی توانمند و متعهد است تا در همه بخشها با روحیه انقلابی فعالیت کند.

وی ادامه داد: بسیج در طول تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی ایران همواره با هدف تربیت نیروهای توانمند برای حفظ دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به دنبال کادرسازی بوده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرضا گفت: بسیجیان همواره آمادگی رزمی خود را در قالب فراخوانهای گردانهای امام حسین(ع) و عاشورا ویژه برادران و گردانهای الزهرا و کوثر ویژه خواهران حفظ کرده‌اند به همین دلیل در شرایط فعلی آماده مقابله با هرگونه تهاجمی هستند.

داستانی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: در هفته بسیج امسال با شعار «بسیج مظهر مردمسالاری دینی» ۱۸۰ عنوان برنامه در سطح پایگاهها و حوزه های مقاومت بسیج و ۱۵ قشر بسیج شهرستان اجرا می ‌شود.

وی ادامه داد: از هفته بسیج امسال اجرای طرح صندوقهای قرض الحسنه اشتغالزایی آغاز می شود، در این طرحها با مشارکت مردم صندوقهای قرض الحسنه تشکیل و از عرصه های اشتغالزایی حمایت می شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شهرضا گفت: اهدای پنج سرویس جهیزیه به افراد بی بضاعت، برگزاری همایش علمداران ولایت و برگزاری سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه شهرستان باحضور سردار فدا- جانشین سپاه صاحب الزمان(عج) استان، از جمله دیگر برنامه های این هفته است

داستانی تصریح کرد: از جمله مهمترین برنامه های این هفته در شهرستان طرح بسیجی محله محور است که به صورت گشتهای نیروهای بسیجی در محلات بدون استفاده از سلاح گرم برگزار می شود.

وی ادامه داد: در این هفته ۲ تیم از پزشکان بسیجی سلامت با حضور در یکی از مناطق محروم اقدام به ویزیت رایگان مردم خواهند کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شهرضا اظهار کرد: در این هفته طرح کرامت یا به سوی نور در شهرستان اجرا می شود و با اجرای این طرح که ویژه پاکسازی مناطق آلوده در شهرستان بود ۲۵ نفر از معتادان شهرستان که ۹ نفر از آنها زن بودند، درمان شدند.

داستانی با اشاره به وقوع زلزله در مناطق غربی کشور اظهار کرد: پایگاهها و حوزه های مقاومت بسیج شهرستان آماده دریافت کمکهای نقدی و غیر نقدی مردم به هموطنانمان در این مناطق هستند.

وی گفت: یکی از برنامه های بسیج در این هفته اجرای طرح شهید دکتر رهنمون باهدف ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، مشاوره‌ای و ارائه الگوی مناسب از سبک زندگی ایرانی اسلامی است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شهرضا در بخ دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: در سال ۹۵ در حوزه بسیج سازندگی با پرداخت تسهیلاتی به ارزش ۲۰ میلیارد ریال زمینه ایجاد ۲۴۵ عرصه و اشتغال حدود ۳۶۰ نفر فراهم شد و در سال جاری نیز تسهیلاتی ابلاغی سپاه با محوریت صنایع تبدیلی ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.