سرویس: اجتماعی ۱۲:۴۹ - چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶

رییس اداره اوقاف شهرستان‌ شهرضا خبر داد:

وجود بیش از ۷۰۰ موقوفه در شهرضا/۵۰ درصد از موقوفات تا پایان سال سنددار می‌شوند

رییس اداره اوقاف شهرستان شهرضا گفت: در حال حاضر ۷۴ موقوفه در شهرستان‌های شهرضا وجود دارد که تا پایان سال ۵۰ درصد از آنها سنددار می‌شوند.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام رضا ابراهیمی آنالوجه ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته وقف که در محل سالن اجتماعات آستانه امامزاده شاهرضا برگزار شد، عنوان کرد: در شهرضا موقوفا زیادی وجود دارد و مهمترین نیت واقفان آن نیز کمک به مساجد و روضه خوانی برای ائمه به ویژه امام حسین بوده است.

وی در ادامه با اشاره به وجود ۷۷۴ موقوفه در این شهرستان، بیان کرد:  از این تعداد ۶۶۳ موقوفه متصرفی است که تحت نظر اداره اوقاف و امور خیریه اداره می‌شود و ۱۱ عدد هم غیرمتصرفی است.

رییس اداره اوقاف شهرستان‌ شهرضا همچنین از وجود دو هزار و ۹۹۵ رقبه در این شهرستان خبر داد و افزود: از این تعداد یکهزار و ۹۳۱ عدد متصرفی و ۹۸۶ عدد غیرمتصرفی هستند.

ابراهیمی در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: در دو شهرستان شهرضا و دهاقان مجموعا ۱۷ بقعه متبرکه وجود دارد که از این تعداد ۱۳ عدد در شهرضا و چهار عدد در دهاقان قرار دارد.

وی گفت: در سامانه جامع مساجد کشور ۳۱۰ مسجد، ۳۳ حسینیه و ۱۲ تکیه به نام شهرستان شهرضا به ثبت رسیده است.

رییس اداره اوقاف شهرستان‌ شهرضا تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۵ سند مالکیت برای اوقاف شهرستان شهرضا اخذ شده و این در حالی است که شمار موقوفات سنددار این شهرستان تا پایان سال به ۵۰ درصد شمار موقوفات خواهد رسید.

ابراهیمی بیان کرد: در دهه وقف امسال ۹ نفر از مبلغان مذهبی به مناطق مختلف اعزام و برای تبیین فرهنگ وقف تبلیغ می کنند.

وی گفت: در سال جاری ۲ موقوفه جدید در شهرستان به ثبت رسیده است که یکی از انها یک باب منزل ویژه حوزه علمیه امام صادق(ع) و دیگری یک مسجد و مجموعه فرهنگی قرآنی است.

رییس اداره اوقاف شهرستان‌ شهرضا اظهار کرد: درامد موقوفات شهرستان در سال جاری سه میلیارد ریال بوده است که از محل آن اقدامات زیادی از جمله پرداخت کمکهایی به ارزش ۱۵۰ میلیون ریال به فقرا و نیازمندان بوده است.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.