سرویس: اخبار شهرضا ۰۸:۵۲ - چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶

مدیرعامل مرکز رشد و شتاب دهنده استارت آپ‌ها کشور:

کارآفرینی، تنها راه حل مشکل بیکاری است

شهرضا – مدیرعامل مرکز رشد و شتاب دهنده استارت آپ‌ها کشور گفت: اگر بتوانیم با ایجاد و تقویت روحیه خودباوری در میان جوانان زمینه توسعه کسب و کارهای کوچک را فراهم کنیم تا حد زیادی مهمترین مشکل اقتصادی کشور یعنی بیکاری برطرف خواهد شد.

به گزارش شهرضانیوز، رسول رضوانی امشب در همایش کارآفرینی که با محوریت مرکز کارآفرینی دانشگاه شهرضا و در سالن سرو مجموعه فرهنگی شهید مدرس شهرا برگزار شد، عنوان کرد: ما به حواشی بیشتر می‌پردازیم مثلا دائم به فکر بی حجابی دختران هستیم در حالی که باید پیش از آن برای آن دختر کار ایجاد کنیم تا او بی حجاب شدن و بدحجابی را فراموش کند.

وی تصریح کرد: اگر بتوانیم با ایجاد و تقویت روحیه خودباوری در میان جوانان زمینه توسعه کسب و کارهای کوچک را فراهم کنیم تا حد زیادی مهمترین مشکل اقتصادی کشور یعنی بیکاری برطرف خواهد شد.

مدیرعامل مرکز رشد و شتاب دهنده استارت آپ‌ها کشور بیان کرد: از مهمترین موامل موفقیت هرفردی به ویژه آن کسانی که در حوزه کارآفرینی فعالیت می‌کنند آن است پیش از انجام هرکار باید آگاهی و دانش لازم در آن زمینه را کسب کنند زیرا بسیاری از طرح‌ها باوجود آنکه در ظاهر هم بسیار خوب و امیدبخش هستند اما چون پشتوانه مطالعاتی مناسب ندارند، موفق نیستند.

رضوانی تصریح کرد: لازم است تعریف اجتماعی از واژه شکست تغییر کند، هر بار ناکامی در جریان انجام هرکاری به معنای آن ست که آن راه برای رسیدن به آن مقصود مناسب نیست و باید راه دیگری در پیش گرفته شود.

وی گفت: صبر و استقامت از مهمترین عوامل موفقیت در طرح‌ها است، بسیاری از جوانان باوجود آنکه طرح‌های خوبی داشته‌اند به دلیل آنکه پشتکار خوبی نداشتند موفق نشدند.

مدیرعامل مرکز رشد و شتاب دهنده استارت آپ‌ها کشور تصریح کرد: در حال حاضر نیازهای زیادی در بخشهای مختلف صنعتی و زیرساختی دارد که کسب و کارهای نوین راهکار بسیار مناسبی برای رفع آن‌ها است.

رضوانی بیان کرد: برخی از جوانان گمان می‌کنند با هربار ناکامی در اجرای یک طرح دیگر فرصتی برای تکرار ندارند این در حالی است که موفق‌ترین افراد تاریخ علم و کارآفرینی چندین بار برای اصلاح عملکرد خود اقدام کرده‌اند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.