سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۰۵ - سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶

رییس اداره صنعت معدن تجارت شهرستان شهرضا خبر داد:

آغاز فرایند برگزاری انتخابات الکترونیکی اتحادیه‌های صنفی در شهرضا

رییس اداره صنعت معدن تجارت شهرستان شهرضا گفت: برگزاری انتخابات اتحادیه‌های صنفی شهرستان به صورت تمام الکترونیک آغاز و تا پایان سال انتخابات شش اتحادیه دیگر نیز به این صورت برگزار می‌شود.

به گزارش شهرضانیوز، محمد ابراهیم خاتمی عصر امروز در مراسم انتخابات هیأت مدیره و بازرس اتحادیه صنفی بافندگان فرش دستباف و صنایع دستی شهرضا، اظهار کرد: برای نخستین بار، انتخابات تمام الکترونیک تعیین هیأت مدیره و بازرس اتحادیه صنفی بافندگان فرش دستباف و صنایع دستی شهرضا برگزار شد که در آن ۱۱ نفر برای هیأت مدیره و دو نفر برای بازرس نامزد شدند و از بین آنها پنج نفر برای هیأت مدیره و یک نفر برای بازرسی انتخاب می‌شود.

وی در تشریح مراحل برگزاری این انتخابات، عنوان کرد: بعد از اعلام فراخوان برگزاری انتخابات، اعضا می‌توانند برای داوطلب شدن به سایت اصناف مراجعه و ثبت‌نام کنند، مدارک بارگذاری می‌شود و در ادامه استعلام‌های لازم از مراجع قانونی انجام می شود.

رییس اداره صنعت معدن تجارت شهرستان شهرضا اضافه کرد: زمانی که پاسخ استعلام‌ها به اداره صنعت و معدن ابلاغ شد در کمیته تطبیق مدارک داوطلبان بررسی می‌شود و پس از تأیید به تمام اعضای اتحادیه اعلام می‌شود تا اعضا نامزدها، روز انتخابات، محل و زمان آگاهی پیدا کنند که تمام این مراحل الکترونیکی است.

خاتمی تصریح کرد: در حال حاضر اتحادیه بافندگان فرش دستباف و صنایع دستی ۱۱۳ عضو دارد که در روز انتخابات با حضور یک سوم اعضا انتخابات به حد نصاب می‌رسد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: در استان اصفهان بعد از شهرهای لنجان، برخوار و شاهین شهر، شهرضا چهارمین شهری است که انتخابات اتحادیه‌های صنفی آن الکترونیک برگزار می‌شود و تا پایان سال نیز شش انتخابات دیگر برگزار به صورت تمام الکترونیک برگزار می‌شود.

رییس اداره صنعت معدن تجارت شهرستان شهرضا از ادغام واحدهای صنفی فعال در حوزه صنایع دستی در اتحادیه بافندگان فرش دستباف خبر داد و افزود: در استان تنها پنج شهرستان دارای اتحادیه فرش دستباف هستند و سایر شهرستان‌ها به دلیل محدودیت قانون نمی‌توانند این اتحادیه را تشکیل دهند.

خاتمی گفت: شهرستان شهرضا دارای ۴۰ اتحادیه و حدود ۹ هزار واحد صنفی است که هشت هزار و ۹۸۱ واحد دارای پروانه کسب معتبر و حدود هزار واحد صنفی فاقد پروانه کسب هستند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.