سرویس: اخبار شهرضا ۱۲:۴۶ - سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا خبر داد:

اهدای کتاب به کتابخانه‌های مساجد شهرضا در هفته کتاب

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا گفت: تلاش می کنیم تا در هفته کتاب به کتابخانه های کانونهای فرهنگی و هنری مساجد به ویژه در مناطق روستایی سرکشی و به آنها کتاب اهدا شود.

به گزارش شهرضانیوز، محمدعلی جعفری در جلسه ستاد برگزاری هفته کتاب در این شهرستان عنوان کرد:  در هفته کتاب مراسم پایانی باشگاه‌های کتابخوانی در شهرستان نیز برگزار خواهد شد و به همه کتابخانه‌های شهرستان نیز کتاب اهدا خواهد شد.

وی ادامه داد: در این هفته از بیش از ۴۰ عنوان کتاب که به قلم نویسندگان شهرضایی در مدت یک سال گذشته نوشته شده رونمایی خواهد شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا تصریح کرد: در جوامع مختلف میزان دسترسی به کتاب و آمار مطالعه نشان دهنده به عنوان مهمترین رکن توسعه و پیشرفت در نظر گرفته شده است.

جعفری ادامه داد: تلاش می کنیم تا در هفته کتاب به کتابخانه های کانونهای فرهنگی و هنری مساجد به ویژه در مناطق روستایی سرکشی و به آنها کتاب اهدا شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۵۵ کانون فرهنگی هنری در مساجد شهرستان وجود دارد که همگی انها دارای کتابخانه هستند اما ۷ عدد از این کتابخانه‌ها به طور رسمی ثبت شده‌اند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا ادامه داد: هر اندازه مردم یک جامعه دسترسی بیشتری به کتاب و منابع مطالعاتی مکتوب داشته باشند و در مقابل سرانه مطالعه هم در آن جامعه بیشتر باشد به همان اندازه پیشرفت و توسعه همه جانبه و بیشتری در آن جامعه ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.