سرویس: اخبار شهرضا ۱۱:۱۳ - دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:

راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی شهرضا ضروری است

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به برخورداری شهرستان شهرضا از مصوبه احداث منطقه ویژه اقتصادی و موقعیت کاملا ممتاز جغرافیایی، آمادگی خود را جهت استقبال از کلیه سرمایه گذاران کشور در این منطقه اعلام می داریم.

به گزارش شهرضانیوز، سمیه محمودی صبح امروز در نطق پیش از دستور خود در صحن مجلس شورای اسلامی مهمترین معضلات و نیازهای حوزه انتخابیه شهرستان های شهرضا و دهاقان و دیگر مسائل اجتماعی کلان کشور را مطرح کرد.متن سخنان محمودی به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم و بهی نستعین و الهی ایاک نعبد و ایاک نستعین.

با سلام و درود بر پیامبر اسلام و خاندان پاک و مطهرش و سلام به پیشگاه حضرت صاحب الزمان (عج) ، و درود بر روان تابناک امام شهیدان و شهیدان همیشه شاهد و آرزوی سلامت  برای مقام معظم رهبری و همه خدمتگزاران و دولتمردان جمهوری اسلامی ایران.

و سلام بر مردمان با ایمان و همیشه در صحنه ایران سربلند. به ویژه مردم فهیم شهرستان های شهرضا و دهاقان و تشکر از همراهی آحاد مردم عزیز،اصحاب رسانه، گروه ها و مسئولین محترمی که طی این مدت با هم افزایی و مشارکت تاثیر گذار خود مسیر خدمت را برای اینجانب هموار نموده اند.

در ابتدا جانباختن تعدادی از هموطنان عزیزمان در اثر زلزله شب گذشته را تسلیت عرض نموده و ضمن تشکر از نیروهای امدادی درخواست دارم با بسیج تمام امکانات هرچه سریعتر مراحل آواربرداری و امدادرسانی به حادثه دیدگان انجام شود.

از حضور پر شور و شعور عزاداران حسینی در مراسم با شکوه پیاده روی ایام اربعین حسینی تشکر می نمایم. بی شک این حضور بیانگر ادامه ی نهضت عاشورا و تحقق اهداف قیام امام حسین (ع) با محوریت عدالت، آزادی، دین داری و استکبار ستیزی می باشد. از کلیه مسئولین برگزاری مراسم اعم از مدیران دولتی، نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی، مردم مهمان نواز شهرهای مرزی و مردم عراق صمیمانه تشکر می نمایم.

جناب آقای دکتر روحانی و دولتمردان محترم تدیر و امید نکاتی را جهت یادآوری عرض می نمایم.

۱-  ملت هوشیار و همیشه در صحنه ایران اسلامی در سال جاری جنابعالی را با هدف رسیدن کشور به جایگاهی بهتر و شایسته در ابعاد اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی برگزیدند و رهبر معظم انقلاب نیز معیشت مردم، تعامل گسترده با دنیا و ایستادگی مقابل سلطه طلبان را به عنوان سه محور اصلی پیش روی دولت داوزدهم مطرح نمودند و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با هدف بهبود وضعیت کشور و از همه مهمتر معیشت و اقتصاد مردم و خروج از رکود کمر شکن سالهای گذشته با دولت در همه مراحل همراهی خوبی داشتند که امید داریم نتایج این اعتماد با برنامه ریزی صحیح، اساسی و کاربردی هر چه زودتر منتج به نتیجه گردد.

۲-  در  حال حاضر به طور میانگین با نرخ بیکاری حدود ۱۳ درصد روبه رو هستیم که متاسفانه نرخ بیکاری فارغ التحصیلان و جوانان زیر سی سال عدد ۲۷ درصد را نشان می دهد. که میطلبد بر اساس آمایش سرزمینی برنامه های مناسب و قابل اجرا در مدت زمان کوتاهی ارائه شود. و در همین راستا با توجه به عملکرد ضعیف صندوق کارآفرینی امید در پرداخت تسهیلات اشتغال طی سالهای ۹۵ و ۹۶ تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

۳-  متاسفانه نحوه منفعلانه ی انتصاب بانوان در جایگاه های کلان مدیریتی باعث ایجاد گلایه از شما شده است و انتظار داریم با کنار گذاشتن کلماتی همچون (نمیگذارند و نمی شود) از این ظرفیت عظیم در سطح معاونین وزارت خانه ها و روسای سازمان ها استفاده گردد تا شاید بخشی از خواسته های بانوان توانمند ایران اسلامی محقق گردد.

۴-   ضمن ادای احترام به بازنشستگان عزیز و فرهیخته باید عنوان نمود سیستم اداری و مدیریتی کشور امروز با مشکل بزرگی در رابطه با استفاده از نیروهای بازنشسته در پست های مدیریتی روبه رو می باشد که به دلیل عدم استفاده از نخبگان و شایسته سالاری با بهانه های مختلف و نگاه صرف سیاسی به جایگاه های حساس، تصمیم گیر و برنامه ساز در دولت ها،  جز اقتصاد تک محصولی وابسته به نفت، اقتصاد غیر مولد، صنعت وابسته و کم اشتغال زا حاصل دیگری نداشته است. بنابراین ضروری است از وجود نیروهای جوان و شایسته جهت تصدی پست های مدیریتی استفاده شود.

۵-  هر چند رفع مشکلات اقتصادی و بهبود معیشت مردم باید اصلی ترین هدف دولت باشد، اما آسیب های اجتماعی موجود در جامعه اعم از اعتیاد، طلاق، کودک آزاری، کودکان خیابانی، زنان بی سرپرست و بد سرپرست را نباید فراموش کنیم. و در اولین گام باید حوزه اجتماعی را به عنوان یک حوزه دارای اهمیت قلمداد نمایید. و امیدواریم بر خلاف دولت یازدهم، این دولت در ارایه لایحه جهت حل مسائل پیش رو با توجه به برنامه ششم توسعه وضعیت بهتری داشته باشد. قطعا بهبود وضعیت اجتماعی در دولت داوزدهم مستلزم ایجاد بستر مناسب به منظور جلب مشارکت عمومی و استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد،  به عنوان موثر ترین روش در مبارزه با آسیب های اجتماعی می باشد.

۶-  جناب آقای شریعتمداری وزیر محترم صنعت معدن و تجارت، مدیریت ضعیف و عدم برنامه ریزی صحیح و دستورالعمل های دست و پاگیر، نامناسب بودن محیط سرمایه گذاری و فضای کسب و کار طی سالهای گذشته باعث تعطیلی واحدهای صنعتی شده به گونه ای که کارآفرینان دیروز به جمعیت بیکاران امروز پیوسته اند.

جناب آقای شریعتمداری واگذاری زمین در شهرک های صنعتی با ساز وکار صحیح و منطقی همراه نیست و انتظار می رود ضمن ورود به نحوه واگذاری، قیمت گذاری و خدمات ارایه شده در شهرک های صنعتی این خدمات به عنوان اولین قدم جهت گسترش فعالیت های تولیدی به نحو مطلوبتری ارائه شود. البته به نظر می رسد تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت شهرک های صنعتی امری ضروری می باشد که انشااله دنبال می گردد. جناب وزیر با توجه به مشکلات عدیده از جنابعالی انتظار داریم با استفاده از مدیران توانمند در سطوح مختلف گامی موثر در توسعه صنعت بردارید.

۷-  جناب آقای حجتی وزیر محترم کشاورزی شاهد استفاده از ۹۰ درصد منابع آبی در بخش کشاورزی با اشتغال کمتر از ۱۹ درصد هستیم که می طلبد با فرهنگ سازی و تغییر الگوی کشت بر اساس آمایش سرزمینی بهره وری در این بخش را به نقطه مطلوب برسانید.

۸-  جناب آقای رحمانی فضلی وزیر محترم کشور با توجه به ادامه بحران خشکسالی ضروری است در سال جاری بخشی از اعتبارات سازمان مدیریت بحران با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه به لایروبی و مرمت قنوات اختصاص یابد. بیان این نکته سخت است اما کشاورزان ما که در سالهای گذشته خمس و زکات پرداخت می کرده اند برای ادامه زندگی باید تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار گیرند. بنابراین قبل از نابودی کامل روستاها اقدام نمایید.

در پایان با توجه به برخورداری شهرستان شهرضا از مصوبه احداث منطقه ویژه اقتصادی و موقعیت کاملا ممتاز جغرافیایی، آمادگی خود را جهت استقبال از کلیه سرمایه گذاران کشور در این منطقه اعلام می داریم.

وسلام علیکم و رحمه اله و برکاته

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.