سرویس: اخبار شهرضا ۱۰:۴۲ - دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶

رییس کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرضا مطرح کرد:

بیش از ۶ هزار نفر از مردم شهرضا عضو کتابخانه‌ها هستند

رییس کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرضا گفت: شمار اعضای کتابخانه‌های عمومی شهرستان ۶ هزار و ۵۸۶ نفر است.

به گزارش شهرضانیوز، فاطمه پورخاقان صبح امروز در نشست خبری به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی که در محل کتابخانه علامه طباطبایی شهرضا برگزار شد، با اشاره به انتخاب شعار “آینده روشن، خانواده کتابخوان” برای هفته کتاب امسال، عنوان کرد: خانواده مبنای جامعه است به همین دلیل اگر خانواده دچار مشکلات اخلاقی شود این معضل به همه بخشهای جامعه سرایت می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، از وجود ۱۱ باب کتابخانه در این شهرستان خبر داد و افزود: در حال حاضر در این کتابخانه‌ها ۱۰۴ هزار و ۳۷۰ نسخه کتاب موجود است که مورد استفاده شش هزار و ۵۸۶ نفر از اعضای آنها قرار دارد.

رییس کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرضا همچنین با اشاره به امانت ۱۰۵ هزار و ۵۹۲ نسخه کتاب از سوی اعضای کتابخانه‌های این شهرستان در یکسال گذشته، اظهار کرد: در همین مدت دو هزار و ۲۲۳ جلد کتاب نیز به کتابخانه‌های شهرضا اهدا شده است.

پورخاقان زیربنای کتابخانه‌های عمومی این شهرستان شهرضا پنج هزار و ۸۲۱ متر مربع اعلام کرد و گفت: چهار باب کتابخانه جدید نیز در بخشهای مختلف شهرستان در دست احداث است.

وی از بهره برداری کتابخانه خیر ساز روستای قصرچم تا پایان سال جاری خبر داد و افزود: مراحل عملیاتی و اجرایی ساخت کتابخانه‌های محله سروستان با ۸۰۰ متر مربع زیر بنا، بخش منظریه با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی و خمینی آباد که توسط شهرداری شهرضا ساخته می شود نیز در حال پیگیری است.

رییس کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرضا در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: کتابخانه روستایی هونجان با همت مسولان جانمایی شده در حال جابجایی است، کتابخانه روستای کهرویه با کمک خیرین راه اندازی شد و به دنبال راه اندازی کتابخانه روستای وشاره با کمک دهیاری روستا هستیم.

پورخاقان اضافه کرد: در یک سال گذشته برنامه های فرهنگی زیادی در حوزه کتاب و کتابخوانی در شهرستان اجرا شده که از جمله آنها می‌توان به برگزاری همایش فروغ دانایی و رونمایی از ۵۰ کتاب نویسندگان شهرضا در هفته فرهنگی،شب شعر شهدای مدافع حرم با حضور شاعران کشوری و استانی و برگزاری بیش از ۵۰ نشست کتابخوان کتابخانه ای  و ۳۰ نشست کتابخوان مدرسه ای اشاره کرد.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.