سرویس: اجتماعی ۱۲:۵۷ - یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶

رییس کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرضا مطرح کرد:

وجود ۱۷ هزار جلد کتاب در کتابخانه دکتر امینی شهرضا/اهدای بیش از ۳۰۰ جلد کتاب به این کتابخانه از سوی شهروندان

رییس کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرضا گفت: در حال حاضر دارای بیش از ۱۷ هزار نسخه کتاب است و از سال گذشته تاکنون ۹۳۶ نسخه کتاب به آن افزوده شده است که ۳۷۹ عدد از این نسخه‌ها از سوی مردم اهدا شده و بقیه آنها از طرف نهاد کتابخانه‌ها ارسال شده است.

به گزارش شهرضانیوز، فاطمه پورخاقان ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: کتابخانه و مرکز فرهنگی پژوهشی «دکتر خلیل اله امینی» در سال ۱۳۸۱ تأسیس شد و در حال حاضر دارای ۳۶۲ متر مربع مساحت و ۳۰۸ متر مربع زیربنا است که ساختمان آن از سوی زنده یاد دکتر خلیل اله امینی وقف و کتابخانه شخصی یکهزار جلدی ایشان نیز از سوی بازماندگان در سال ۱۳۹۲ به این کتابخانه اهدا شد.

وی تصریح کرد: این کتابخانه در حال حاضر دارای بیش از ۱۷ هزار نسخه کتاب است و از سال گذشته تاکنون ۹۳۶ نسخه کتاب به آن افزوده شده است که ۳۷۹ عدد از این نسخه‌ها از سوی مردم اهدا شده و بقیه آنها از طرف نهاد کتابخانه‌ها ارسال شده است.

رییس کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرضا گفت: بخش نشریات این کتابخانه نیز دارای بیش از ۴۰عنوان مجله است که دارای مجلات مفید از موضوعات متنوع از جمله اطلاعات عمومی، ادبی، دانستنیها، آشپزی و خیاطی و هنری و مجلات بسیار خوب برای کودکان و نوجوانان می باشد.

پورخاقان در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به وجود بزرگترین کتابخانه روستایی این در روستای اسفرجان، بیان کرد: این کتابخانه دارای مساحتی بالغ بر یکهزار و ۲۰۰ متر و زیربنای ساختمان ۱۹۵ متر است.

وی گفت: در سال ۱۳۹۵ حدود ۶۰۰ نسخه و در شش ماه اول امسال ۴۰۰ نسخه کتاب به این کتابخانه اهدا شده که تاکنون سابقه نداشته است.

رییس کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرضا اضافه کرد: تعداد اعضای کتابخانه شهید صدر روستای اسفرجان ۴۲۰ نفر و اعضای فعال آن که هم‌اکنون کارت آنان دارای اعتبار است ۳۰۵ نفر هستند این در حالی است که تنها در مهرماه امسال ۷۷ نفر به اعضای این کتابخانه اضافه شده‌اند که این آمار نسبت به مهرماه سال گذشته که شمار اعضای پذیرش شده ۱۴ نفر عضو بودند تقریبا ۵ برابر بیشتر است.

پورخاقان بیان کرد: در حال حاضر این کتابخانه دارای ۱۶ هزار و ۶۳۹ جلد کتاب است و تعداد امانت شش ماهه سال جاری  یکهزار و ۷۸۸ نسخه بوده که در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۵ که تعداد یکهزار و ۳۳۲ جلد بوده افزایش داشته است.

وی گفت: تعداد اعضای جدید این کتابخانه در ۶ ماهه سال جاری ۶۰ نفر بوده است، این در حالی است که آمار اعضای جدید این کتابخانه در ۶ ماه سال گذشته ۳۷ نفر  بوده است.

رییس کتابخانه های عمومی شهرستان شهرضا اظهار کرد: در شهرستان شهرضا ۱۲ باب کتابخانه وجود دارد که در هفته کتاب از طریق رسانه ها و جراید محلی به شهروندان معرفی می‌شوند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.