سرویس: اخبار شهرضا ۱۲:۳۶ - شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶

شهردار شهرضا:

فرهنگسازی برای زندگی سالم بخش مهمی از رسالت شهرداری‌ها است

شهردار شهرضا گفت: فرهنگسازی برای زندگی سالم و در محیطی امن، از جمله مهمترین رسالتهای شهرداری ها است.

به گزارش شهرضانیوز، رحیم جافری ظهر امروز در همایش خانوادگی زندگی به شرط آرامش که در سالن اجتماعات شهرداری شهرضا برگزار شد، عنوان کرد: معاونت فرهنگی شهرداری شهرضا نیز با مجموعه همکاران خود در واحد روابط عمومی و فرهنگسرای شهید همت برنامه های مختلفی را در حوزه فرهنگی دنبال می کند.

وی ادامه داد: تحکیم بنیان خانواده ، فنون بهتر زیستن ، خودمراقبتی و سلامت روان، افزایش مهارتهای اجتماعی و فرزند پروری از جمله مهمترین موضوعات برنامه های فرهنگی شهرداری هستند.

شهردار شهرضا تأکید کرد: خدمات شهرداری‌ها دیگر محدود به فعالیتهای عمرانی نیست و شهرداریها خود را مسئول به اجرای برنامه‌ها و طرحهای فرهنگی هم می‌دانند تاجایی که در شهرهای بزرگ سازمان‌ فرهنگی اجتماعی بخش مهمی از شهرداری محسوب می‌شود.

شهردار شهرضا با اشاره به روایتی از حضرت علی(ع) مبنی بر معرفی الگوی شهر اسلامی گفت: شهری که در آن حق تقدیم در رسیدن به امکانات، دسترسی مناسب به ادارات، ترویج الگوهای مناسب رفتاری و حمل و نقل مناسب رعایت شود جزو شهرهای اسلامی هستند.

جافری بیان کرد: ایجاد آرامش در زندگی مشروط به ایجاد زیرساختهای زیادی در بخش ها مختلف است که مهمترین رکن آن امنیت است و امنیت نیز تنها محدود به مسائل نظامی و سخت افزاری نیست.

وی گفت: ایجاد دسترسی مناسب به آب شرب مناسب، نورپردازی مناسب در خیابانها، جمع آوری و دفع اصولی پسماندها و تردد راحت با دوچرخه در مسیر خیابانها نیز از مصادیق امنیتی هستند که آرامش شهروندان را تأمین و امنیت آنها را ایجاد می کند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.