سرویس: دسته‌بندی نشده ۱۱:۰۴ - چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶

نماینده مردم شهرستان‌های شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی:

اشتغال، مهمترین نیاز روستاییان است

نماینده مردم شهرستان‌های شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین نیاز روستاییان ایجاد اشتغال پایدار و تأمین منابع درآمد مناسب برای آنها است به همین دلیل مجلس و دولت با تأکید بر ضرورت اشتغالزایی برای روستاییان تسهیلات مناسبی را پیشبینی و ابلاغ کرده‌اند.

به گزارش شهرضانیوز، سمیه محمودی در جلسه هم اندیشی مسئولان اجرایی شهرستان شهرضا که با محوریت بخشداری شهرضا و باهدف محرومیت زدایی و تأمین نیازهای روستای هوک این شهرستان در محل این روستا برگزار شد، اظهار کرد: مهمترین نیاز روستاییان ایجاد اشتغال پایدار و تأمین منابع درآمد مناسب برای آنها است به همین دلیل مجلس و دولت با تأکید بر ضرورت اشتغالزایی برای روستاییان تسهیلات مناسبی را پیشبینی و ابلاغ کرده‌اند.

وی تأکید کرد: لازم است رایزنیهای لازم با مراکزی همچون بنیاد برکت در تهران انجام شود تا هرچه سریعتر در این روستا مسجد و حسینیه مناسب ساخته شود.

نماینده مردم شهرستان‌های شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با پیگیریهای متعدد اعتباری برای اصلاح و ساماندهی راههای روستایی شهرستان در نظر گرفته شده که در مراحل پایانی تخصیص آن هستیم که با اتمام مراحل اداری آن مشکلات زیادی از روستاهای شهرستان و از آن جمله روستای هوک برطرف خواهد شد.

محمودی اذعان کرد: در تماس تلفنی با مدیرعامل شرکت آبفار کشور برای مشکل آب شرب روستای هوک مقرر شد اداره آبفار شهرستان نامه‌ای را نتظیم و اداره کل این شرکت در استان ارجاع دهد و یک رونوشت از آن را به دفتر نماینده مردم ارسال کند تا پیگیری لازم در این زمینه انجام شود.

وی تصریح کرد: خشکسالی در همه مناطق کشور و به ویژه در استان اصفهان شرایط بدی را ایجاد کرده و در استان اصفهان شهرضا از این نظر وضعیت بدتری را دارد که برای مقابله با این وضعیت لازم است طرحهای جامع مدیریت منابع آن و اصلاح الگوهای کشت توسعه پیدا کند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.