سرویس: اخبار شهرضا ۱۰:۴۴ - چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶

بخشدار شهرضا خبر داد:

دهیاری روستای «هوک» تأسیس می‌شود

بخشدار شهرضا گفت: پیگیریهای لازم و نامه‌نگاری اداری برای تأسیس دفتر دهیاری روستای هوک انجام شده که پس از اعلام موافقت نهایی این دفتر تأسیس خواهد شد.

به گزارش شهرضانیوز، محسن یونسی صبح امروز در جلسه هم اندیشی مسئولان اجرایی شهرستان شهرضا باهدف محرومیت زدایی و تأمین نیازهای روستای هوک این شهرستان در محل این روستا برگزار شد، عنوان کرد: روستاییان و عشایر در زمره مهمترین تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی کشور هستند که تاکنون خدمات زیادی را به انقلاب اسلامی و کشور انجام داده‌اند.

وی ادامه داد: روستای هوک از توابع بخش مرکزی شهرستان شهرضا این که جزو دهستان کهرویه و در فاصله ۴۱ کیلومتری از مرکز شهرستان قرار دارد.

بخشدار شهرضا تصریح کرد: به موجب اعلام سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ این روستا دارای ۳۷ خانوار و ۱۴۴ نفر جمعیت است که از این تعداد ۷۱ نفر مرد و ۷۳ نفر زن هستند و چون جزو روستاهای بالای ۲۰ خانوار اعلام شد واجد برخورداری از شورای اسلامی است.

یونسی اضافه کرد: برخورداری از شورای اسلامی به اهالی روستای هوک این فرصت را داد که مشکلات خود را از طریق نمایندگان خود با مسئولان مطرح و برای رفع آنها اقدام کنند.

بخشدار شهرضا گفت: یکی از مهمترین نارساییهای این روستا عدم برخورداری از نعمت گاز طبیعی است که اگر این مشل حل شود بسیاری از افرادی که از این روستا به مرکز شهرستان یا مناطق اطراف مهاجرت کرده‌اند به زادگاه خود باز می گردند و امکان رشد و توسعه بیشتر نیز در آن فراهم می ‌شود.

یونسی با اشاره به وجود یک باب مدرسه ابتدایی در این روستا عنوان کرد: این مدرسه نیازمند محوطه سازی است که برای این منظور اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیون تومان از محل اعتبارات فرمانداری و بخشداری اختصاص داده شده است.

وی گفت: از جمله مهمترین معضلات این روستا عدم برخوداری از شبکه لوله کشی آب شرب است و در حال حاضر آبرسانی به آن به روش سیار انجام می ‌شود، برای رفع این مشکل نیز دو ردیف اعتباری ۵۰ میلیون تومانی به اداره امور عشایر و شرکت آبفار شهرستان اختصاص داده شده است.

بخشدار شهرضا تصریح کرد: تجهیز و راه اندازی ایستگاه پمپاژ و احداث خط انتقال آب از این روستا نیازمند اعتباری بیش از ۸۰۰ میلیون تومان است.

یونسی همچنین از تصویب طرح هادی روستای هوک در سال گذشته خبر داد و افزود: مبلغ ۷۰ میلیون تومان برای جدولگذاری و زیرسازی معابر این روستا به اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان اختصاص داده شده است که عملیات اجرایی آن به زودی آغاز می شود.

وی با اشاره به وجود ایراداتی در مسیر ورودی و محورهای مواصلاتی این روستا تدکید کرد: این روستا فاقد تابلوی ورودی است و بخشی از علائم هشدار دهنده مسیر آن نیز مخدوش شده که باید بازسازی شود همچنین محل برخورد جاده این روستا به جاده اصلی شهرضا به سمیرم نیز نیازمند اصلاح و بازسازی است.

بخشدار شهرضا از اختصاص مبلغ ۵۰ میلیون تومان برای مرمت قنات این روستا خبر داد و تصریح کرد: عملیات مرمت قنات این روستا با مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان از هفته قبل آغاز شده است.

عضو شورای اسلامی اسلامی روستای هوک نیز در این جلسه اظهار کرد: عدم برخورداری از امکانات زیربنایی همچون آب شرب، گاز طبیعی، مسجد و حسینیه و امکانات بهداشتی باعث مهاجرت تعداد زیادی از اهالی این روستا به مناطق اطراف و مرکز شهرستان شده است.

عطاالله اصلاح جویی اضافه کرد: تلاش بخشداری شهرضا در سرشماری نفوس و مسکن سال گذشته قابل تقدیر است زیرا باعث شد تا این روستا شرایط برخورداری از شورای اسلامی و در نتیجه رفع مشکلات را به دست آورد.

وی تأکید کرد: این روستا در دوران قبل و بعد از انقلاب اسلامی مورد بی مهری‌هایی قرار گرفته که امیدواریم با همت عالی مسئولان شهرستان جبران شود.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.