سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۲۲ - چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶

فرماندار شهرضا:

اجرای اصول اقتصاد مقاومتی مهمترین رکن پدافند غیرعامل است

گلابی، فرماندار شهرضا گفت: در شرایط فعلی که کشور جمهوری اسلامی ایران با تحریمهای ظالمانه غرب مواجه است، رعایت اصول اقتصاد مقاومتی برای تقویت زیرساختهای اقتصادی و قطع وابستگی به خارج، مهمترین اصل پدافند غیر عامل است که باید رعایت شود.

به گزارش شهرضانیوز، فرماندار شهرضا در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان عنوان کرد: با توجه به گسترش فضاهای مجازی و همچنین افزایش میزان استفاده از آن، پیشبینی احتمال حملات سایبری و ایمن سازی فضای سایبری کشور نیز از جمله دیگر اصول پدافند غیر عامل است.

محسن گلابی اضافه کرد: در شرایط فعلی  که کشور جمهوری اسلامی ایران با تحریمهای ظالمانه غرب مواجه است، رعایت اصول اقتصاد مقاومتی برای تقویت زیرساختهای اقتصادی و قطع وابستگی به خارج، مهمترین اصل پدافند غیر عامل است که باید رعایت شود.

وی گفت: دانش آموزان و دانشجویان به عنوان دو قشر فعال در عرصه فراگیری دانش نقش مؤثری در تقویت زیرساختهای کشور و افزایش ضریب ایمنی محیطهای حساس دارند.

فرماندار شهرضا عنوان کرد: سنجش تمامی جوانب و استفاده از اصول علمی برای ایمن سازی محیط زندگی در طول تاریخ مورد توجه انسانها بوده است و امروز در قالب سازماندهی منظمی به عنوان «پدافند غیرعامل» اجرا می‌شود.

گلابی بیان کرد: اصول اجرایی پدافند غیر عامل تنها محدود به مسائل نظامی و یا هنگام وقوع جنگها نیست، هرگونه خطری که موقعیت کشور و مردم را تهدید کند باید از قبل پیشبینی و برای مقابله با آن برنامه ریزی شود.

وی گفت: پدافند غیر عامل به معنای ایجاد زیرساختها و اتخاذ تدابیری است که کشور و مردم را در برابر هرگونه تهاجم یا خطری محافظت می‌کند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.