سرویس: سیاسی ۱۳:۰۶ - چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶

دبیر مجمع نمایندگان استان اصفهان؛

۸ سال عقبگرد اصفهان در یک دوره چهار ساله/ استاندار قبلی بودجه و امکانات را در شهرستان های استان متوازن تقسیم نکرد!

دبیر مجمع نمایندگان استان اصفهان، گفت: آنچه بارها از سوی نمایندگان استان مورد تأکید قرار گرفته بود حمایت از بخش خصوصی و رفع موانع سرمایه‌گذاری بود، اما عدم مدیریت صحیح و اعمال محدودیت‌های مالیاتی عملاً این رویه را با چالش روبه‌رو کرده بود که خوشبختانه استاندار جدید هم در این زمینه با نمایندگان استان هم عقیده بود.

به گزارش شهرضانیوز،سمیه محمودی در نخستین جلسه اعضای مجمع نمایندگان استان با استاندار جدید اصفهان که در ساختمان بهارستان برگزار شد اظهار کرد: مهم‌ترین موضوعات و چالش‌های استانی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. از جمله مهم‌ترین مشکلات استان اصفهان، سوء مدیریت در بخش‌های مختلف است تا جایی که این مشکل به صورت یک بحران فراگیر در دوره قبل از مدیریت ارشد استان تا سایر بخش‌ها وجود داشت.

دبیر مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه در دوره استاندار قبلی اصفهان توجهی به ظرفیت مجمع نمایندگان در مجلس نمی‌شد و همین عامل چالش‌هایی را ایجاد کرده بود در حالی که سخنان مهرعلیزاده نشان داد که ایشان برای تغییر رویه‌ای اساسی به استان می‌آیند.

محمودی بحران کم‌آبی را مهم‌ترین موضوع مورد تأکید نمایندگان استان در این دیدار برشمرد و افزود: در این باره حل مشکل زاینده‌رود، کم‌آبی شهرستان‌ها و معضلات زیست محیطی ناشی از کم‌آبی مورد بحث قرار گرفت و استاندار جدید هم نظرات خوبی در این زمینه ارائه کرد.

نماینده مردم شهرضا در مجلس، اضافه کرد: آنچه بارها از سوی نمایندگان استان مور تأکید قرار گرفته بود حمایت از بخش خصوصی و رفع موانع سرمایه‌گذاری بود، اما عدم مدیریت صحیح و اعمال محدودیت‌های مالیاتی عملاً این رویه را با چالش روبه‌رو کرده بود که خوشبختانه استاندار جدید هم در این زمینه با نمایندگان استان هم عقیده بود.

دبیر مجمع نمایندگان استان اصفهان، گفت: متأسفانه در گذشته عدم توزیع متوازن امکانات و بودجه استان بین همه شهرستان‌ها و نگاه یک جانبه استاندار به شهرستان اصفهان باعث افزایش مهاجرت‌ها به مرکز استان شد در حالی که استاندار جدید بر ضرورت توسعه متوازن تأکید دارد.

محمودی اذعان کرد: متأسفانه پیش از این تنها وزیرانی که به استان سفر می‌کردند به مناطق آباد اصفهان برده می‌شدند و این مسئله باعث شد تا اصفهان به عنوان یک استان برخوردار شناخته شود، در ۴ سال گذشته استان اصفهان ۸ سال به عقب برگشت در حالی که می‌شد با اتخاذ رویه‌ای بهتر مشکلات استان را به کابینه یازدهم معرفی کرد.

نماینده مردم شهرضا در مجلس، اظهار کرد: استاندار اصفهان در اینکه بیکاری به عنوان یکی از مهم‌ترین چالش‌های استان است با نمایندگان هم‌عقیده است و برای حل این مشکل بر اتخاذ تدابیری همچون توسعه گردشگری، ایجاد زمینه مناسب برای حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی، رفع موانع سرمایه‌گذاری و تسهیل مناسبات اقتصادی با دیگر منطق کشور و جهان تأکید دارد.

دبیر مجمع نمایندگان استان اصفهان، گفت: استاندار جدیدی که از سوی دولت دوازدهم برای استان اصفهان انتخاب شده فردی باتجربه و با دیدگاه‌های خوب برای توسعه استان است و امیدواریم با حضور ایشان شاهد رشد بیشتر استان در همه بخش‌ها باشیم.

نخستین جلسه دیدار اعضای مجمع نمایندگان استان با محسن مهرعلیزاده – استاندار جدید اصفهان شامگاه (سه‌شنبه) در ساختمان بهارستان برگزار شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.