سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۴۰ - یکشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۶

فرماندار شهرضا تأکید کرد:

باید زیرساختهای لازم برای انتخاب شهرضا به عنوان پایتخت کتاب ایران فراهم شود

گلابی، فرماندار شهرضا گفت: باید زیرساتخای لازم برای انتخاب شهرضا به عنوان پایتخت کتاب ایران فراهم شود زیرا هم پیشینه فرهنگی و هم استعداد مردم این منطقه امکان این مسئله را تأیید می کند.

به گزارش شهرضانیوز، فرماندار شهرضا نعصر امروز در پنجاه و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان که در محل فرمانداری شهرضا برگزار شد، گفت: شهرضا در نخستین حضور خود در طرح انتخاب پایتخت ایران، به عنوان یکی از ۲۰ شهر منتخب معرفی شد که این مسئله نشان می دهد اگر همه ظرفیتهای فرهنگی شهرستان در این زمینه استفاده شود حتما عنوان پایتختی کتاب ره شهرضا تعلق خواهد گرفت.

محسن گلابی تصریح کرد: تنها در یک نوبت از ۵۰ جلد کتاب نویسندگان شهرضایی رونمایی شد که این مسئله توان و استعداد بالای مفاخر شهرستان را در حوزه های مختلف نشان می دهد.

وی تصریح کرد: یکی از پزشکان شهرضا حاضر است ۲۴ هزار جلد کتاب خود را تقدیم مردم شهرضا کند، فرد دیگری نیز حاضر است ۱۶ هزار جلد کتاب خود را تقدیم کند و فرزندان آیت الله صالحپور حدود ۱۲ هزار جلد کتابهای آن مرحوم را تقدیم کنند اما متأسفانه مکان مناسبی برای جمع آوری این کتابها وجود ندارد.

فرماندار شهرضا گفت: با اقدامات انجام شده برخی از فضاهای قابل استفاده جهت کتابخوانی به این منظور اختصاص داده شده که با اتمام این کار شاهد افزایش ۵ هزار مترمربع به فضای کتابخانه ای شهرستان خواهیم بود.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.