سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۳۶ - یکشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۶

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا

اطلس فرهنگی شهرضا تدوین می‌شود

جعفری،رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا گفت: مراحل نهایی تدوین اطلس فرهنگی شهرضا نیز انجام شده و تا پایان سال چاپ می‌شود.

به گزارش شهرضانیوز، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا عصر امروز در پنجاه و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان که در محل فرمانداری شهرضا برگزار شد، با اشاره به اجرای طرح «مروجان کتاب» بیان کرد: این طرح از بخشهای جنبی طرح پایتخت کتاب ایران است که شامل معرفی و تقدیر از افرادی است که به نوعی در ترویج فرهنگ کتابخوانی نقش دارند.

محمدعلی جعفری ادامه داد: در سال گذشته ۳۰ طرح از شهرضا برای شرکت در طرح ملی «انتخاب پایتخت کتاب ایران» ارسال شد که از جمله انها می توان به نصب المان کتاب با محوریت شهرداری شهرضا، برگزاری نشستهای کتابخوان و رونمایی از ۵۰ عنوان کتاب نویسندگان شهرضایی اشاره کرد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا تصریح کرد: پیش از این نیز انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا در شهرستان وجود داشت که در زمینه چاپ آثار تخصصی این دانشگاه فعالیت می‌کرد.

جعفری با اشاره به تشکیل ۳۶ باشگاه کتابخوانی در این شهرستان اظهار کرد: لازم است همه ادارات و نهادهای اجرایی شهرستان در حوزه های مختلف کتابخوانی وارد عمل شوند تا امسال طرحهای جدید و بیشتری در این زمینه ارسال شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: یکی از امتیازات شهرستانها در طرح انتخاب شهر ملی کتاب، وجود انتشاراتی است که در همین راستا نخستین انتشاراتی شهرستان با عنوان «کتیبه ماندگار» تأسیس شده است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا گفت: مراحل نهایی تدوین اطلس فرهنگی شهرضا نیز انجام شده و تا پایان سال چاپ می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.