سرویس: اخبار شهرضا ۲۰:۲۵ - شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۶

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی:

ایجاد عدالت اقتصادی از اهداف اقتصاد مقاومتی است

محمودی،عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مهمترین اصول اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب بر ضرورت اجرای آن تأکید فرموده‌اند، اجرای کامل قانون مالیاتی با هدف اجرای عدالت اقتصادی در جامعه است.

به گزارش شهرضانیوز، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی امشب در جلسه‌ای که به دعوت نماینده مردم شهرضا در مجلس و منظور بررسی مشکلات مالیاتی برخی از اصناف شهرستان شهرضا در محل اداره امور مالیاتی این شهرستان برگزار شد، عنوان کرد:هدف نهایی از وصول مالیات در کشور رونق اقتصاد ملی است به همین جهت باید تلاش کنیم تا جایی که امکان دارد زمینه شفاف سازی مالی در کشور ار فراهم کنیم تا به این وسیله فرایند وصول مالیات در شهریط بهتری انجام شود.

سمیه محمودی اظهار کرد: در شرایط فعلی مهمترین منبع درآمد در کشورهای توسعه یافته دنیا مالیات است، در این کشورها همه تلاش نظام اجرایی وصول مالیات بر رعایت عدالت مالیاتی و شفاف سازی مالی قرار دارد.

وی اضافه کرد: در برخی از ادوار تاریخ اکتشاف و صادرات نفت درآمدهای زیادی برای کشور ما ایجاد شد اما متأسفانه نتوانستیم به خوبی از آنها استفاده کنیم چون شفاف سازی مالی در کشور وجود نداشت اما باید تلاش کنیم تا زیرساخت لازم در این زمینه را فراهم کنیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: یکی از مهمترین اصول اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب بر ضرورت اجرای آن تأکید فرموده‌اند، اجرای کامل قانون مالیاتی با هدف اجرای عدالت اقتصادی در جامعه است.

محمودی تصریح کرد: در قانون بودجه سال ۹۶ تلاش کردیم تا سهم استان اصفهان را از محل وصول مالیات بر ارزش افزوده از ۹ درصد به ۲ درصد کاهش دهیم و این روند در سال ۹۷ هم اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.