سرویس: اخبار شهرضا ۱۰:۰۹ - دوشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۶

در همایش امر به معروف و نهی از منکر مطرح شد:

انتشار عکس هنرپیشگان هالیوود در مدارس شهرضا/ سرقت آشکار منابع طبیعی به روش ایجاد محبوبیت کاذب برای شخصیت های غربی

حاج حیدری، عضو ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان، گفت: دشمن قصد دارد با تربیت و اعزام پیاده‌نظام فرهنگی خود از بین چهره‌هایی همچون جنیفرلوپز به عنوان سفیر صلح سازمان ملل یا عناوین دیگر، بستری فراهم کند تا آشکارا منابع طبیعی و ذخایر فرهنگی کشورها دست خوش غارت و چپاول استکبار جهانی شود.

به گزارش شهرضانیوز، عضو ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان صبح امروز در همایش امر به معروف و نهی از منکر شهرضا که با حضور بیش از ۴۰۰ نفر از معلمان، دانش آموزان و فعالان فرهنگی این شهرستان در تالار فجر شهرضا برگزار شد، عنوان کرد: دشمن در روشی سازمان یافته برای تهاجم فرهنگی و در نتیجه غارت ذخایر طبیعی کشورهای مختلف مجموعه برنامه هایی را تهیه و اجرا کرده است که نیازمند بررسی و دقت نظر بالایی است.

حجت الاسلام محمد حاج حیدری، تصریح کرد: استکبار جهانی در طرح سازمان یافته خود در ناتوی فرهنگی در ابتدا تلاش می کند تا با داستان سازی شخصیتهایی برای مردم دیگر کشورها به عنوان شخصیتهای برتر و با ویژگیهای خاص معرفی کند.

وی اضافه کرد: در مرحله بعد این افراد که با انجام اقدام هایی سعی می کنند آنچه در کشورهای دیگر به عنوام عیارهای اصلی زندگی اجتماعی مطرح است را زیر پا گذاشته و طوری وانمود کنند که با عدم تعهد اخلاقی به امور زندگی پیشرفت و توسعه همه جانبه به دست می آید.

عضو ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: چهره هایی همچون جنیفرلوپز و لیدی گاگا که به عنوان خوانندگان پاپ یا بازیگران هالیوودی یا مجریان معروف تلویزیونی به جهانیان معرفی می شوند قصد دارند اینگونه القا کنند که مهمترین عامل عقب ماندگی یا عدم توسعه اقتصادی دیگر کشورها پایبندی آنها به مذهب و دین و اخلاق است.

حجت الاسلام حاج حیدی اذعان کرد: در مرحله بعد سازمان ملل متحد اینگونه افراد را به عنوان سفیران صلح به کشورهای آفریقایی یا مناطق بحران زده اعزام می کند و این افراد با کمک به انسانهای نیازمند در شرایط بحرانی به سنبل نوع دوستی و بشر دوستی تبدیل می‌شوند.

وی گفت: سومین مرحله از عملیات تهاجمی دشمن در مقابله فرهنگی با دیگر کشورها آن است که تصاویر پیاده نظام فرهنگی خود را بر روی پیراهنها و کیف‌ها و لوازم التحریر منتشر می‌کند و به این ترتیب فرهنگ و شخصیت این افراد در مدارس و دانشگاه‌ها و همه بخشهای جامعه نفوذ می‌کند.

عضو ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با اشاره به بخشهایی از سخنان امام خمینی(ره) درباره تهاجم فرهنگی، بیان کرد: دشمنان قصد دارند تا با تبدیل اقشار مختلف جامعه ایرانی به شخصیتهای غربی زمینه نفوذ فرهنگی و بعد از آن نفوذ اقتصادی و در نهایت تهاجم نظامی را فراهم کنند، به همین دلیل لازم است اقدامات فرهنگی در راستای آگاه سازی عمومی برای سنین بزرگسالی و آموزش کودکان از دوران حضور در مهدهای کودک و مدارس انجام شود.

حجت الاسلام حاج حیدری با بیان اینکه علت اشتیاق جوانان به مسائل جنسی و شهوت‌آلود باید بررسی شود ادامه داد: قدرتهای بزرگ جهانی به دنبال استحاله شخصیتی مردم جامعه ما هستند و قصد دارند تا با تقویت از خودبیگانگی فرهنگی در جامعه ما، مردم را به موجوداتی وابسته تبدیل کنند.

وی گفت: استکبار جهانی به شدت از حضور ایران در مجامع جهانی می‌ترسد زیرا ایران اسلامی حرفهایی برای گفتن دارد که اگر منتشر شود و به گوش جهانیان برسد منافع آنان به خطر می‌افتد.

عضو ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان تأکید کرد: مهمترین گام در مسیر مبارزه با تهاجم فرهنگی تقویت باورهای دینی و مذهبی و افزایش دانش مردم درباره وقایعی است که به دست استکبار جهانی انجام می‌شود.

حجت الاسلام حاج حیدری تصریح کرد: آمریکا به دنبال غلبه فرهنگی بر دیگر مردم جهان است تا به این وسیله بر منافع مالی آنها و ذخایر طبیعی کشورشان غلبه کند.

وی بیان کرد: مردم کشوری مانند ایران در برابر آن ایستادگی و با هوشیاری مانع تحقق دسیسه‌های استکباری آن می‌شوند به همین دلیل است که همواره موج گسترده‌ای از تهاجمات علیه کشورهای آزادیخواه همچون ایران انجام می‌شود.

عضو ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان اظهار کرد: در شرایط فعلی خط مقدم مبارزه با دشمن در حوزه فرهنگی است.

حاج حیدری گفت: مهمترین مانع در برابر تحقق اهداف استعماری و استکباری غرب در فرایند تهاجم فرهنگی علیه ایرانیان ریشه‌ها و مبانی هویتی آنان است که بخش قابل توجهی از آنها متأثر از باورهای دینی و مذهبی آنان است.

وی تصریح کرد: از دیدگاه فرهنگ سیاسی اسلام استکبارگران، منفعت طلبانی هستند که برای رسیدن به مقاصد خود از هر وسیله‌ای استفاده می‌کنند و اگر در برابر آنان و دسیسه‌های آنان غفلت کنیم به جهانخوارانی تبدیل می‌شوند که امکان ادامه حیات را از همه انسانهای دیگر سلب می‌کنند.

عضو ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان، اظهار کرد: نخستین برنامه عملی آنها در این زمینه بی ارزش جلوه دادن اعتقادات فرهنگی و ترویج شبهات مختلف درباره مسائل اعتقادی است.

فرماندار شهرضا نیز در این همایش اظهار کرد: وضعیت اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در شهرضا در مقایسه با دیگر شهرستانهای استان بهتر است.

محسن گلابی تصریح کرد: فرهنگ غنی و روحیات مذهبی مردم شهرضا، بستری را فراهم کرده است که آمران به معروف و ناهیان از منکر به راحتی با تذکر لسانی موارد لازم را تذکر می‌دهند.

وی بیان کرد: بزرگترین درسی که از واقعه عاشورا می‌گیریم تلاش برای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.

فرماندار شهرضا با اشاره به اظهارات ضد ایرانی رییس جمهور آمریکا گفت: مردم ایران به استکبار جهانی ثابت کردند که متحد و یکپارچه در برابر هرگونه تهدید و توهینی ایستادگی می‌کنند و هرگز از مواضع رهبری انقلاب، ریاست جمهوری و مسئولان عقب نشینی نمی‌کنند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.