سرویس: اخبار شهرضا ۲۳:۱۹ - جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی:

به جای عکس یادگاری در کنار پروژه‌ها به واقعیات جامعه توجه کنیم/مردم از مسئولان انتظار خدمت دارند/شفاف سازی رسانه‌ای مهمترین رکن عملکرد مدیران است

محمودی، نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم از مسئولان انتظار خدمتی دارند که در نتیجه آن مشکلاتشان حل شود، باید به جای عکس یادگاری در کنار پروژه‌ها به واقعیات جامعه توجه و برای رفع نیازهای مردم تلاش کنیم؛ هر مسئول وظیفه دارد با شفاف سازی رسانه‌ای عملکرد خود را در اختیار مردم قرار دهد.

به گزارش شهرضانیوز، نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس امشب در نشست خبری با خبرنگاران این شهرستان عنوان کرد: خبرنگاران به دلیل آنکه همیشه در بین مردم هستند و از سویی هم همواره با مسئولان در ارتباط هستند می‌توانند مشاوران خوبی برای مدیران در اتخاذ تصمیمات راهبردی برای حل مشکلات مردم باشند.

سمیه محمودی اظهار کرد: مهمترین رکن عملکرد مدیران و مسئولان در هر جایگاهی آن است که عملکرد خود را از طریق رسانه‌ها در اختیار مردم قرار داده و اجازه دهند تا مردم از آنچه انجام شده کاملا اطلاع داشته باشند.

وی گفت: به جای آنکه تنها در کنار پروژه ها عکس یادگاری گرفته شود باید ببینیم مردم واقعا چه نیازی دارند و در آن زمینه تلاش کنیم.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: در شهرستان‌های حوزه انتخابیه شهرضا مشکلاتی همچون کم آبی، بیکاری و عدم تکمیل فاضلاب شهری از اولولیت برخوردار است که باید برای رفع آنها برنامه ریزی کنیم.

محمودی ادامه داد: برای حل مشکل کم آبی برای شهرستانهای جنوب استان با در نظر گرفتن افق چشم انداز ۳۰ ساله طرحی آماده شده است که اجرا خواهد شد.

وی اظهار کرد: در شهرستان دهاقان با تلاش و پیگیری مسئولان این شهرستان و حمایتهای انجام شده طرحی برای انتقال آب از منطقه باباشیخ علی اجرا شد که به موجب آن ۵۰ لیتر بر ثانیه وارد این شهرستان خواهد شد البته این طرح در میان مدت پاسخگوی نیاز مردم این منطقه است و تا یک سال آینده شاهد بهره برداری از آن خواهیم بود.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انتقال آب از حوزه‌ای به حوزه دیگر در بخش کشاورزی ممنوع است و باتوجه به اینکه بخش کشاورزی ۹۰ درصد از منابع آبی کشور را مصرف می‌کند لازم است طرحهای مدیریت منابع آب در این بخش با جدیت پیگیری و اجرا شود.

محمودی اضافه کرد: اصلاح الگوی کشت و پرهیز از کاشت محصولاتی همچون هندوانه که نیاز فراوانی به آب دارند باید در منطقه پرزان متوقف شود، از سوی دیگر باید روشهای اصلاح آبیاری اراضی و مزارع نیز با جدیت بیشتری توسعه پیدا کند.

وی گفت: متأسفانه مسئله کم آبی در کشور با غفلت مواجه شده است که مهمترین رکن در این زمینه فرهنگسازی برای استفاده بهینه از منابع آبی است.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: یکی از مهمترین پروژه‌های شهرستان که باید برای تکمیل آن برنامه ریزی می‌شد، فاضلاب شهری شهرضا بود که متأسفانه به دلیل کم کاری مسئولان استانی و شهرستانی پس از گذشت ۳۰ سال تنها ۳۰ درصد آن اجرا شده است.

محمودی ادامه داد: باتوجه به معضل کم آبی و تشدید بحران آب در منطقه ضرورت دارد که پروژه فاضلاب شهری شهرضا با هدف ایجاد زمینه مناسب برای استفاده از پساب تصفیه شده در مصارف مجاز و مورد تأیید وزارت بهداشت تکمیل شود.

وی گفت: اگر بخواهیم برای تکمیل فاضلاب شهری شهرضا در انتظار اعتبارات اندک بخش دولتی باشیم تکمیل این طرح ممکن است تا چند دهه آینده نیز به درازا بکشد پس لازم است زمینه برای تکمیل آن به صورت مشارکتی فراهم شود که با تصویب اجرای طرح در قالب تبصره ۳ ماده واحد قانون ایجاد تأسیسات آب و فاضلاب در شورای دور چهارم مقدمات این کار فراهم شد.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای تأمین منابع مالی این پروژه مقرر شد شهرداری شهرضا در ازای عدم دریافت مبلغ ۳۵ میلیارد تومان از شرکت آبفا شهری بابت ترانشه گذاری مسیر لوله‌های این طرح، از پساب استفاده کند، از سوی دیگر قرار شد بنده برای جذب مبلغ ۳۵ میلیارد سهم دولت در این پروژه تلاش کنیم که تا این لحظه دستور اختصاص ۲۵ میلیارد از این مبلغ اخذ شده است.

محمودی در ادامه این مطلب افزود: برای تأمین مبلغی در حدود ۷۰ میلیارد این اعتبار این طرح نیز قرار شد شهروندان مشارکت کنند که در این زمینه تسهیلات مناسبی در نظر گرفته شده است این در حالی است که طرحی نیز برای تأمین این مبلغ از سوی صنعتگران در ازای استفاده از پساب مطرح است که منتظر نتایج آن هستیم.

وی تصریح کرد: برای ایجاد پروژه فاضلاب شهری شهرستان دهاقان نیز باید مراحلی شبیه آنچه در شهرضا انجام شده، انجام شود.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی در بخ دیگری از سخنان خود، بیکاری را یکی از مهمترین مشکلات شهرستانهای این حوزه انتخابیه برشمرد و افزود: وجود منطقه ویژه اقتصادی در شهرضا که امتیاز آن در گذشته اخذ شده، فرصت بسیار مناسبی است که با بهره برداری از آن امکان رونق اقتصادی منطقه و استان و نیز کاهش امار بیکاری فراهم شود.

محمودی گفت: شهرضا به دلیل موقعیت استراتژیک در منطقه و نیز نزدیکی به مرکز استان موقعیت بسیار مناسبی در حوزه فعالیتهای صنعتی و اقتصادی دارد که با بهره برداری از منطقه ویژه اقتصادی شاهد شکوفایی بیشتر آن خواهیم بود.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.