سرویس: اخبار شهرضا ۱۳:۵۲ - پنج شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶

رییس شورای اسلامی شهرستان شهرضا مطرح کرد:

اتحاد مسئولان و نمایندگان مردم مهمترین رکن پیشرفت/باید برای حفظ منافع مردم اختلافات را کنار گذاشت

براهیمی، رییس شورای اسلامی شهرستان شهرضا گفت: مهمترین نیاز کشور در شرایط فعلی اتحاد و همدلی است، نباید انرژی و وقت مسئولان صرف اختلاف افکنی و تضعیف یکدیگر شود، اگر از افرادی که برگزیده مردم هستند حمایت نشود به منافع عمومی آسیب وارد می‌شود.

به گزارش شهرضانیوز، رییس شورای اسلامی شهرستان شهرضا عصر امروز در جلسه این شورا، با اشاره به سخنان ضد ایرانی رییس جمهور آمریکا عنوان کرد: سالها بود که افرادی گمان می‌کردند بین دو جنح اصولگرا و اصلاح طلب در کشور ایران خصومت شدید وجود دارد اما شرایط پیش امده و موضع‌گیری قابل توجه رییس جمهور و مردم از سپاه و ارزشهای انقلاب نادرستی این نظر را ثابت کرد.

مهرداد براهیمی، عنوان کرد: مهمترین نیاز کشور در شرایط فعلی اتحاد و همدلی است، نباید انرژی و وقت مسئولان صرف اختلاف افکنی و تضعیف یکدیگر شود، اگر از افرادی که برگزیده مردم هستند حمایت نشود به منافع عمومی آسیب وارد می‌شود.

وی ادامه داد: متأسفانه در طول زمانهای گذشته عدم اتحاد همدلی و در بخری موارد دشمنی‌های سیاسی باعث شده تا از استعداد و توان آن دسته از نیروهای شهرستان که توانمندی ویژه‌ای برای حل برخی از مشکلات داشتند به خوبی استفاده نشود.

رییس شورای اسلامی شهرستان شهرضا اضافه کرد: همه اعضای شوراهای اسلامی به مردم قول مثبت اندیشی و خدمت رسانی دادند، در این مسیر انتقادات سازنده نوش داروی سازنده‌ای است که امکان اصلاح امور و ارائه بهترین خدمات را فراهم می‌کند البته انتقاد با تخریب شخصیت و سنگ اندازی در مسیر پیشرفت تفاوت بسیاری دارد.

براهیمی تصریح کرد: شهرستان شهرضا در بخشهای مختلف اقتصادی، فرهنگی، تاریخی و هنری دارای مزیتهای فراوانی است که اگر به درستی به آنها توجه و از انها بهره برداری شود، بسیاری از معضلاتی که در هیمن بخشها وجود دارد برطرف خواهد شد.

وی تأکید کرد: اقوام مختلف و گویشهایی که در سراسر شهرستان وجود دارند به عنوان بخش مهمی از امتیازات فرهنگی این شهرستان محسوب می‌شوند که باید از ان استفاده شود.

رییس شورای اسلامی شهرستان شهرضا  گفت: شواری اسلامی مقامی بالاتر از جناح گرایی سیاسی دارد همه ما وظیفه داریم تا با تبعیت از آرمانها و تدابیر رهبر معظم انقلاب و حفظ انسجام و وحدت، برای رفع مشکلات کشور تلاش کنیم.

براهیمی اظهار کرد: معلمان شهرضا همیشه از نظر سواد علمی و تدین در سراسر استان مشهور بوده‌اند، کسبه باانصاف آن همواره در میان مردم به خوش نامی معروف بودند و صنایع دستی و هنرهای آن نیز در نوع خود بی‌نظیر بوده‌اند.

وی تأکید کرد: باید مزیتهای نسبی شهرستان در بخشهای مختلف احصا و برای جذب سرمایه گذار در آن بخشها برنامه ریزی شود.

عضو شورای اسلامی شهرستان شهرضا نیز در این جلسه مهمترین فلسفه تشکیل شوراهای اسلامی را احصاء مشکلات هر منطقه و پیگیری برای حل آنها با استفاده از توان و مدیریت مردم محلی دانست و افزود: بسیاری از افراد گمان می‌کنند برای حل هر مشکل تنها باید منتظر اختصاص بودجه باشیم در حالی که حل مشکلات و اجرای طرحهای مورد نیاز مردم بیش از هر چیزی نیازمند همت عالی و تدبیر هوشمندانه است.

سعید آقاسی تصریح کرد: شوراهای اسلامی نهادی توانمند است که با پشتوانه رأی مردمی در عرصه اجرای طرحها و خدمت رسانی حاضر می‌شود به همین دلیل همواره از توان اجرایی و حمایت مردمی و مقبولیت بیشتری از سوی مسئولان همراه است.

عضو دیگر شورای اسلامی شهرستان شهرضا در این جلسه با تأکید بر ضرورت اتخاذ تدابیری برای ساماندهی سکونتگاههای غیررسمی در این شهرستانف عنوان کرد: متأسفانه در برخی موارد اجرای طرحهای غیرکارشناسی و عدم توجه به نیازهای مردم نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه سبب اتلاف منابع مالی و انسانی نیز می شود.

آرزو قوامی ادامه داد: در شهرستان شهرضا استعدادهای بسیار خوبی در همه بخشها وجود دارد که در زمینه های مختلف طرحهای خوبی برای رفع مشکلات دارند، شوراهای اسلامی نهادی برای تجمیع این افکار و ارائه طرحهای راهبردی از میان آنها است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.