سرویس: اخبار شهرضا ۱۴:۰۱ - جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶

امام جمعه شهرضا:

اقتدار سپاه امکان هرگونه تهاجمی از سوی دشمن را از بین برده است/اقتدار نظام مرهون نیروهای مسلح است/مسئولان به جای اختلاف افکنی برای حل مشکلات مردم تلاش کنند

یعقوبی، امام جمعه شهرضا گفت: اقتدار سپاه همه دنیا را متحیر کرده و این نیرو با تجهیزات نظامی و تسلیحاتی که در اختیار دارد امکان هرگونه تهاجمی را به کشور از بین برده است، اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران مرهون نیروهای مسلح است؛ مسئولان نیز باید به جای اختلاف افکنی فکری برای حل مشکلات مردم کنند.

به گزارش شهرضانیوز، امام جمعه شهرضا ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته این شهرستان که در محل مسجد و حسینیه صدیقه طاهره(س) شهرضا برگزار شد، عنوان کرد: باید خطاب به مسئولان بگویم که مردم همه نگاهشان به آنها است، اگر فرد یا افرادی با هم اختلافاتی دارند باید این مسائل را بین خودشان حل کنندو با طرح آنها در رسانه‌ها باعث نگرانی مردم نشوند.

حجت الاسلام سیف الله یعقوبی تصریح کرد: جوانان کار می‌خواهند، مسئولان باید بحران بیکاری را جدی بگیرند، مسئولان باید برای چک‌هایی که در نتیجه رکود اقتصادی برگشت می‌خورد و خانه‌هایی که به دلیل بدهکاری به بانکها مصادره می‌شود و رباخوارانی که با مشاهده اعمال بانکها هر روز درصد سود خود را افزایش می‌هند، فکری بکنند.

وی تصریح کرد: کشور در حال حاضر با معضلاتی همچون بیکاری جوانان و افراد جویای کار، رکود اقتصادی و تعطیلی کارخانجات و بیکاری کارگران مواجه است که باید برای آنها چاره اندیشی شود؛ صداوسیما هم نباید اختلافات بین مسئولان را منتشر کند، ما برای اتحاد قیام کردیم پس باید تلاش کنیم تا گره‌های کوری که در زندگی مردم ایجاد شده است را برطرف کنیم.

خطیب جمعه شهرضا گفت: اسراییل با حمایت از قائله استقلال کردستان در عراق به دنبال ایجاد و تقویت منطقه نفوذ در خاورمیانه است، در چنین شرایطی ما نباید در خواب غفلت و به دنبال اختلافات باشیم.

یعقوبی تصریح کرد: در روز عاشورا همه بدیها در برابر همه خوبیها قرار گرفت، این قاعده در طول تاریخ بارها تکرار شده اما متأسفانه در برخی از زمانها دین به دست انسانها جاهل افتاده که رواج خرافات نشانه غلبه آنها است اما این واقعه در قیام عاشورا اتفاق نیفتاد چون مبلغان این واقعه رسالت خود را به خوبی انجام دادند.

وی گفت: تبلیغ دین باعث شد پیام عاشورا به دیگران منتقل شود و دیگران نیز از اهمیت اقدام امام حسین(ع) باخبر شوند، مبلغان در طول تاریخ پیام عاشورا را حفظ کرده‌اند و آن از را از نسلی به نسل دیگر منتقل کرده‌اند.

خطیب جمعه شهرضا همچنین با اشاره به فرارسیدن هفته عقیدتی سیاسی در نیروهای مسلح، بیان کرد: ارتشهای جهان از آنجا که فاقد بینش و بصیرت لازم هستند از افسردگی رنج می‌برند و گاهی اقدام به دیگر کشی می‌کنند اما نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به لحاظ آنکه همواره در معرض آموزشهای عقیدتی هستند دارای روحیاتی مذهبی، مؤمن و با اخلاص در عمل هستند.

یعقوبی ادامه داد: بینش عمیق امام راحل (ره) باعث شد تا برای ایجاد واحد عقیدتی سیاسی در نیروهای مسلح اقدام کنند و با این کار علاوه بر آموزهاش نظامی امکان آموزش عقیدتی را نیز فراهم کنند.

وی گفت: سپاه یک نیروی بازدارنده است و همانگونه که امام راحل(ره) فرمودند اگر سپاه نبود، کشور هم نبود؛ دشمن قصد دارد بین مردم با سپاه و بسیج و سایر نیروهای مسلح جدایی و اختلاف ایجاد کند بنابراین باید در برابر این توطئه دشمن با هوشیاری رفتار کنیم و حافظ اتحاد ملت باشیم.

امام جمعه شهرضا تصریح کرد: اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران مرهون نیروهای مسلح باایمان، توانمند و مجهز به آموزشها و سلاحهای مدرن است؛ دشمن همیشه می‌خواهد سپاه را عنوان یک نیروی تروریستی معرفی و از آن چهره‌ای منفور و خشن نشان دهد زیرا اقتدار سپاه همه دنیا را متحیر کرده و این نیرو با تجهیزات نظامی و تسلیحاتی که در اختیار دارد امکان هرگونه تهاجمی را به کشور از بین برده است.

یعقوبی گفت: رییس جمهور آمریکا با اقداماتی که انجام می‌دهد حتی سیاستمداران این کشور و مشاوران خود را نیز به ستوه آورده است، مردم ایران سالها است در برابر هر تهاجم و تهدیدی ایستادگی کرده‌اند و این بار نیز استادگی خواهند کرد و تصمیمات ترامپ تأثیری در عزم راسخ آنها ندارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.