سرویس: اخبار شهرضا ۰۹:۲۳ - جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:

مسئولان شهرستان مصوبات وزارت راه درخصوص مسکن مهر را دنبال کنند/آسفالت بخش زیرسازی شده جاده شهرضا مبارکه تا دهه فجر

محمودی، نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است مسئولان شهرستان مصوبات وزارت راه و شهرسازی درخصوص اتمام مراحل ساخت مساکن مهر در تعهد این وزارتخانه را پیگیری کنند.

به گزارش شهرضانیوز، نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در حاشیه بازدید معاون بودجه وزارت راه و شهرسازی از مراحل اجرایی پروژه‌های راهسازی شهرستانهای شهرضا و دهاقان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تاکنون بخشی از پروژه ۶ بانده کردن مسیر شهرضا به اصفهان انجام شده و با توجه به برودت دمای هوا و احتمال لغزندگی مسیر در اثر بارندگی‌های فصلی لازم است روکش آسفالت بخشهایی که زیرسازی به پایان رسیده انجام شود که این مسئله در سفر معاون وزیر به شهرضا مصوب شد.

سمیه محمودی گفت: سایر مراحل اجرایی این پروژه نیز ادامه پیدا خواهد کرد اما به دلیل حجم گسترده مراحل اجرایی آن و کمبود اعتبارات پیشبینی می‌شود تا حدود ۲ سال آیند به اتمام برسد.

وی ادامه داد: یکی از پروژه‌هایی که قرار بود در شهرضا اجرای شود، میدان بسیج است که قرار شد مطالعات میدانی در این خصوص در شهرضا و با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی انجام و پس از آن مراحل بعدی پروژه اجرا شود.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مسیر شهرضا به اصفهان تأکید زیادی بر ضرورت احداث پروژه‌های زیرگذر منوچرآباد و جرم افشار داشتیم که معاون وزیر راه و شهرسازی هم قول مساعد برای این منظور دادند.

محمودی گفت: شرکتهای تعاونی سازنده مسکن مهر در شهرضا تعهدات خود را در موعد مقرر انجام دادند و از این نظر شهرضا جایگاه نخست کشوری را به خود اختصاص داد اما ساخت بخشی از این واحدهای مسکونی که در تعهد وزارت راه و شهرسازی بود که باید تا خردادماه امسالبه اتمام می‌رسید ولی مدیر شهرستان در مصاحبه‌ای تا پایان شهریورماه به آنها فرصت داد اما متأسفانه تاکنون این تعهدات انجام نشده است.

وی بیان کرد: جلسات مختلفی در تهران با پیمانکاران وزارت راه و شهرسازی برگزار کردیم که آن جلسات منجر به تصویب مصوباتی شد که باید از طرف مسئولان اجرایی شهرستان پیگیری شود تا متقاضیان این واحدهای مسکونی در زمان مقرر به حق قانونی خود رسیده و صاحب خانه شوند.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در جلسات متعددی که با وزیر راه و شهرسازی در تهران برگزار شد، مصوباتی برای اتمام پروژه‌های راهسازی شهرستانهای حوزه انتخابیه گرفته شد که در این بازدید در مورد آنها بحث و تبادل نظر شد.

محمودی تصریح کرد: شهرضا به لحاظ موقعیت جغرافیایی یک شهرستان بین راهی محسوب می‌شود و به همین دلیل باید در این زمینه سرمایه‌گذاری ویژه انجام شود، از سوی دیگر دهاقان نیز دارای مسیرهای متعددی است که روزانه محل ترددهای بسیاری است و همین مسائل باعث شده تا مشکلات حوزه راه این دو شهرستان را با جدیت پیگیری کنیم.

وی با اشاره به بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌های راهسازی ان شهرستان‌ها، عنوان کرد: در این مرحله از راه‌های روستایی، ۶ بانده کردن مسیر شهرضا به اصفهان، زیر گذر دهاقان، شهرضا به مبارکه، زیرگذر شهر گلشن، زیرگذر بخش منظریه و میدان بسیج شهرضا بازدید و مصوباتی برای اتمام مراحل اجرایی آنها اخذ شد.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در این مرحله مقرر شد وزارت راه و شهرسازی مبلغ ۲ میلیارد تومان برای اتمام پروژه زیرگذر شهر گلشن شهرستان دهاقان اختصاص دهد و در خصوص پروژه شهرضا به مبارکه نیز قول مساعدت داده شد و بنابر قولی که داده شد در دهه فجر امسال شاهد آسفالت بخش زیرسازی شده این پروژه خواهیم بود.

به گزارش شهرضانیوز، در این سفر که بنابر دعوت نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، امیر امینی – معاون بودجه وزارت راه از پروژه‌های راهسازی شهرضا بازدید کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.