سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۱۱ - پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس خبر داد:

اختصاص ۱٫۵ میلیارد دلار برای رونق اقتصاد روستاها

محمودی، نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب بودجه ۱٫۵ میلیارد دلاری برای برای اشتغال و رونق اقتصادی روستاها، گفت: دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی باید برای حل معضلات مناطق روستایی تلاش کنند.

به گزارش شهرضانیوز، نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی عصر امروز در همایش روز ملی روستا که در محل فرمانداری شهرضا برگزار شد، اظهار کرد: صندوقهای بازنشستگی ورشکسته شده‌اند این واقعیتی است که باید قبول کنیم اما این مسئله مانع انجام تعهدات بیمه ای در کشور نیست؛ در حال حاضر بازنشستگی روستاییان با سن ۷۰ سال و پرداخت ۱۰ سال حق بیمه مصوب شده است که این فرایند فعلا غیرقابل تغییر است.

سمیه محمودی در ادامه این مطلب افزود: در طول سالیان گذشته خدمات زیادی به روستاها ارائه و امکانات زیادی برای این مناطق در نظر گرفته شده است اما متأسفانه روند مهاجرت از این مناطق به شهرها همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: مهمترین چالش مناطق روستایی معضلات اقتصادی و در رأس آنها بیکاری است، اگر نتوانی مشکل روستاها را برطرف کنیم باید منتظر استمرار مهاجرتها به شهرها باشیم.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی از تصویب بودجه ۱٫۵ میلیارد دلاری برای برای اشتغال و رونق اقتصادی روستاها، خبر داد و افزود: دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی باید برای حل معضلات مناطق روستایی تلاش کنند.

محمودی اذعان کرد: متأسفانه روستاییان شهرستانهای شهرضا و دهاقان از تسهیلات مشارکتی وضع شده برای اشتغالزایی در این مناطق استفاده نکردند.

وی ادامه داد: آهنگ بازگشت جمعیت از شهرها به روستاها آغاز شده اما متأسفانه در این مرحله از بازگشت جمعیت سالمندانی که توان ادامه زندگی در هوای آلوده شهری را ندارند، به روستاها باز می‌گردند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.