سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۰۸ - پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶

رییس شورای اسلامی شهرستان شهرضا:

روستاییان منتظر معجزه نباشند/اتحاد روستاییان و مسئولان برای حل معضلات روستاها ضروری است

براهیمی، رییس شورای اسلامی شهرستان شهرضا گفت:روستاییان نباید منتظر معجزه یا رسیدن امدادهای غیبی باشند، ساکنان روستاها باید خودشان برای حل مشکلاتشان وارد عمل شوند و با همکار هم برای حل آنها تلاش کنند.

به گزارش شهرضا نیوزر، رییس شورای اسلامی شهرستان شهرضا در حاشیه همایش روز ملی روستا که در محل فرمانداری شهرضا برگزار شد، در جمع خبرنگاران عنوان کرد: بخشی از مشکلات مناطق روستایی مربوط به ساکنان این مناطق است، هنوز بسیاری از روستاییان به بحران کم آبی توجه ندارند و همین عامل باعث تشدید بحرانها در این زمینه شده است.

مهرداد براهیمی اظهار کرد: ترس از تغییر بین برخی از روستاییان مانع از ایجاد تحولات گسترده شده است، این در حالی است که جامعه شهری به دلیل سرعت در استفاده از امکانات ثروتمندتر و قدرتمندتر هستند.

وی با ابراز نگرانی از عدم همکاری برخی از بانکها در اعطای تسهیلات به روستاییان، عنوان کرد: در حالی که بانک مرکزی اعلام کرده برای وامهای تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال تنها یک ضامن نیاز است مدیران شعب برخی از بانکها متقاضی دریافت وام را به معرفی ۲ یا ۳ ضامن با گواهی کسر از حقوق دولتی الزام می‌کنند.

رییس شورای اسلامی شهرستان شهرضا گفت: وقتی برنامه ای برای روستاییان نوشته می شود باید روستاییان هم حضور داشته باشند، برنامه های هادی و توسعه روستایی باید با حضور افرادی باشد که با محیط هر روستا آشنایی کامل داشته باشند.

براهیمی با تأکید بر ضرورت توانمند سازی زنان روستایی عنوان کرد: نباید اجازه دهیم زنان روستایی از چرخه تولید و امور اجتماعی خارج شوند، آنان نقش بسیار مهمی در تولید صنایع دستی روستایی و رونق اقتصاد این مناطق دارند.

وی اظهار کرد: روستاها به تفرجگاه‌های آخر هفته افراد تبدیل شده‌اند و اگر فکری برای وضعیت آنها نشود باید منتظر روزهای بدتری برای این مناطق مهم و حساس در تولید و اقتصاد کشور باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.