سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۰۵ - پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶

مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان:

کم آبی مهمترین چالش فراروی روستاییان است

افلاکی، مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: مهمترین چالشهای فراروی روستاییان و بهره برداران ببخش کشاورزی در این مناطق، کم آبی است که تلاش شده تا توسعه سیستمهای نوین آبیاری تا حد زیادی با این بحران مقابله شود.

به گزارش شهرضانیوز، محمودرضا افلاکی، عصر امروز در همایش روز ملی روستا که در محل فرماندار شهرضا برگزار شد، اظهار کرد: استان اصفهان ۳۰ درصد از عرصه‌های کشور را در اختیار دارد این در حالی است که ۶ درصد از تولیدات کشور در این استان تولید و عرضه می‌شود.

محمودرضا افلاکی گفت: باوجود مشکلاتی در حوزه آب از سال ۸۰ در کشور ایجاد شده، بهره برداران بخش کشاورزی استان همچنان سطح تولیدات خود را حفظ و افزایش داده‌اند.

وی گفت: ۲۰ درصد از ۸۰ میلیون جمعیت کشور طبق سرشماری سال ۹۵ در مناطق روستایی سکونت دارند.

مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با شاره به وجود یکهزار و ۸۳۱ روستای بالای ۵۰ نفر در استان اصفهان، اظهار کرد: روستاییان در خط مقدم حفظ امنیت غذایی در کشور هستند و باید با استفاده از همه امکانات از آنها حمایت شود.

افلاکی با اشاره به ایجاد و توسعه سیستم‌های آبیاری نوین در استان اصفهان، گفت: با استفاده از این سیستمها راندمان تولید از ۲۰ تن در هکتار به ۲۰۰ تن در هکتار افزایش یافته، این در حالی است که مصرف سرانه آب به یک دهم کاهش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: از مجموع ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت استان اصفهان حدود ۸۰۰ هزار نفر در مناطق روستایی استان زندگی می‌کنند که از این تعداد ۱۷۵ هزار بهره بردار بخش کشاورزی هستند.

مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: مهمترین چالشهای فراروی روستاییان و بهره برداران ببخش کشاورزی در این مناطق، کم آبی است که تلاش شده تا توسعه سیستمهای نوین آبیاری تا حد زیادی با این بحران مقابله شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.