سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۵۸ - پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶

بخشدار شهرضا:

همه روستاهای شهرضا دارای شورای اسلامی هستند

یونسی، بخشدار شهرضا گفت: در حال حاضر در شهرستان شهرضا ۲۳ روستای دارای سکنه وجود دارد که همه این مناطق دارای شورای اسلامی هستند.

به گزارش شهرضانیوز، بخشدار شهرضا عصر امروز در همایش روز ملی روستا که در محل فرمانداری شهرضا برگزار شد، با اشاره به تلاش برخی از اعضای شوراهای اسلامی برای ارتقاء جایگاه سیاسی روستاها به شهر، بیان کرد: این مسئله هرگز تضمین کننده پیشرفت مناطق روستایی نیست، باید با توسعه امکانات در روستاها موقعیتی را فراهم کنیم که با حفظ بافت روستایی زمینه پیشرفت آنها فراهم شود.

محسن یونسی با اشاره به نقش مؤثر روستاها در زمینه اقتصاد مقاومتی گفت: وضعیت جغرافیایی روستاها موقعیتی را فراهم کرده است که امکان رشد و توسعه همه جانبه با تکیه بر باروهای عمیق ایرانی – اسلامی در آن فراهم باشد.

وی بیکاری، کم آبی و بحرانهای زیست محیطی را سه معضل مهم مناطق روستایی برشمرد و افزود: باوجود آنکه زیرساختهای فراوانی در مناطق روستایی ایجاد شده اما همچنان شاهد افزایش آهنگ مهاجرت از روستا به شهر هستیم که مهمترین علت آن بیکاری جوانان و افراد جویای کار است.

بخشدار شهرضا گفت: روز ملی روستا با هدف ارج نهادن به تلاشهای روستاییان در بخشهای مختلف در تقویم رسمی کشور پیشبینی شده است.

یونسی ادامه داد: روستاها از گذشته تاکنون به عنوان مهمترین مرکز کارآفرینی، توسعه و صیانت از فرهنگ اصیل ایرانی بوده و در دوران پس از انقلاب نیز هیچ گاه از تلاش و کوشش برای پیشبرد اهداف انقلاب کوتاهی نکرده‌اند.

وی گفت: یکی از مهمترین اهداف انقلاب اسلامی را توجه ویژه به جامعه روستایی و محرومیت زدایی از این مناطق برشمرد و افزود: سیاست دولت در توسعه متوازن امکانات و ایجاد بستر مناسب برای رونق اقتصادی در همه مناطق در قوانین مختلف از جمله برنامه ششم توسعه مورد توجه قرار گرفته است.

بخشدار شهرضا نیز در این همایش، عنوان کرد: پرکردن بیش از ۱۰۰ حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان اقدام قابل توجهی بود که در راستای اصلاح بهره برداری از منابع آب در شهرستان انجام شد.

محسن یونسی با تأکید بر ضرورت اصلاح الگوی کشت در مناطق روستایی بیان کرد: ادامه روندی که در حال حاضر در برخی از روستاها جریان دارد به صلاح نیست زیرا منابع آبی موجود امکان کاشت محصولاتی که به آب زیاد نیاز دارند را نمی دهد.

وی گفت: اعضای شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران وظیفه دارند مشکلات مناطق روستایی را احضا و برای برطرف کردن آنها برنامه ریزی کنند.

بخشدار شهرضا ادامه داد: اگر عقدیه داریم که اقتصاد مناطق روستایی بر اساس دامپروری و کشاورزی قرار دارد بای دبرای حل مشکلات این دو بخش تلاش کنیم تا معضلات اقتصادی روستاها هم برطرف شود.

یونسی گفت: یکی از مهمترین چالشهای فراروی روستاییان بحران آب و فقر منابع آبی است که در شهرستان تلاش شده با اتخاذ تدابیر کارشناسی تا حدودی با آن مقابله شود.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.