سرویس: اخبار شهرضا ۱۲:۰۵ - سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶

معاون جهادکشاورزی شهرضا تأکید کرد:

ضرورت توجه بیشتر به ایمنی حریم قناتهای حاشیه شهر

نادری، معاون جهادکشاورزی شهرضا گفت: برای ایمنی قنوات باید حاشیه منازل مسکونی در اولویت قرار گیرد، در حال حاضر پُشته‌های قنوات مشکلاتی را ایجاد کرده که باید با نظر کارشناسی برطرف شود.

به گزارش شهرضانیوز، معاون اداره جهادکشاورزی شهرستان شهرضا در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: متأسفانه در بسیاری از موارد حریم قانونی قناتها رعایت نشده و مورد تجاوز قرار گرفته است، به همین منظور لازم است در نخستین گام، نقشه قناتهای شهرضا طراحی شود.

جعفر نادری ادامه داد: برای ایمنی قنوات باید حاشیه منازل مسکونی در اولویت قرار گیرد، در حال حاضر پُشته‌های قنوات مشکلاتی را ایجاد کرده که باید با نظر کارشناسی برطرف شود.

وی گفت: باید پیشته‌های قناتهای کَوَل گذاری شود، راهکار دیگر برای ایمن سازی قناتها این است که در دهانه چاه‌ها میله گذاری شده و اطراف آن با خاک پر شود که این روش برای ایمن سازی مناسب تر و کم هزینه تر است.

معاون اداره جهادکشاورزی شهرستان شهرضا اضافه کرد: اعتباراتی که به جهاد کشاورزی در خصوص قنوات اختصاص داده می‌شود در مرحله نخست باید صرف لایروبی شود و بعد به ایمن سازی اختصاص یابد که در حال حاضر اعتبارات تا این اندازه کفاف نمی‌دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.