سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۱۲ - جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶

امام جمعه شهرضا:

طرح شعارهای انقلابی در هیئات مذهبی یک ضرورت است/نباید به بهانه سیاسی نبودن به امور منطقه بی تفاوت باشیم

یعقوبی، امام جمعه شهرضا گفت: باید شعارهای انقلابی در هیئات مذهبی مطرح شود، متأسفانه برخی افراد با این توجیه که علاقه‌ای به امور سیاسی ندارند، از این کار خودداری کرده و آن را نوعی امتیاز برای خود محسوب می‌کنند، در حالی که واقعیت چیزی خلاف این مسئله است.

به گزارش شهرضانیوز، امام جمعه شهرضا در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان شهرضا که در مسجد صدیقه طاهره شهرضا برگزار شد، با اشاره به بخشهایی از سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از کارگزاران حج، اظهار کرد: مناسک حج فرصت مناسبی برای ترویج شعائر و دستورات دینی و تبلیغ در این زمینه است.

حجت الاسلام سیف الله یعقوبی اذعان کرد: متأسفانه برخی افراد که می‌خواهند در همه امور زندگی مردم دخالت کننده به جای کارشناسان مذهبی هم اظهار نظر کرده و از مردم می‌خواهند که به جای رفتن به سفر حج، پول خود را در راه‌های دیگری هزینه کنند.

وی تأکید کرد: بر اساس تعالیم اسلامی افراد مستطیعی که به حج نروند به دین یهودی از دنیا می‌روند، حج یک فریضه الهی است که قابل تعطیل کردن نیست.

امام جمعه شهرضا تصریح کرد: افرادی که به برگزاری مناسک حج ایراد می‌گیرند همان افرادی هستند که به اقدام مدافعان حرم هم ایراد می‌گیرند، این افراد در جبهه مقابل اسلام قرار دارند.

یعقوبی با اشاره به برخی از تحولات منطقه خاورماینه از جمله سفر ملک‌ سلمان به روسیه، بیان کرد: پادشاه عربستان در راستای تقویت منافع استکبار جهانی به این سفر رفته و در آن ایران اسلامی را به عنوان عامل ایجاد ناآرامی در منطقه معرفی می‌کند.

وی  تصریح کرد: همه کشورهای استکباری به رهبری آمریکا و اسراییل با کمک هم‌پیمانان خود در منطقه نظیر عربستان سعودی به دنبال مقابله با انقلاب اسلامی و ایجاد اغتشاش در داخل کشور هستند اما تاکنون موفق به تحقق اهداف خود نشده‌اند.

امام جمعه شهرضا گفت: استکبار جهانی به دنبال ایجاد اسراییل جدیدی در منطقه خاورمیانه و همسایگی ایران است و برای این منظور قائله استقلال کردستان را مطرح کرده است.

حجت الاسلام یعقوبی تأکید کرد: باید از تجمعات مذهبی همچون راهپیمایی اربعین یا حرکت هیئات مذهبی حمایت شود زیرا این تجمعات ضامن بقای دین و ترویج دهنده احکام اسلام در همه مناطق جهان است.

وی ادامه داد: باید شعارهای انقلابی در هیئات مذهبی مطرح شود، متأسفانه برخی افراد با این توجیه که علاقه‌ای به امور سیاسی ندارند، از این کار خودداری کرده و آن را نوعی امتیاز برای خود محسوب می‌کنند، در حالی که واقعیت چیزی خلاف این مسئله است.

امام جمعه شهرضا تصریح کرد: در منطقه‌ای که جنگ و آشوب همه کشورهای ان را فراگرفته است و کشتار بی رحمانه جان انسانهای زیادی را می‌گیرد، ایران اسلامی با تدابیر فرمانده معظم کل قوا و تلاش نیروهای مسلح و هوشیاری مرزبانان و ایثار مدافعان حرم در امنیت کامل قرار دارد.

حجت الاسلام یعقوبی اضافه کرد: باید در هر محفل و با استفاده از هر فرصتی دستاوردهای انقلاب اسلامی بیان از ایجاد کنندگان آنها قدردانی شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود همچنین با اشاره به فرارسیدن هفته نیروی انتظامی، عنوان کرد: پلیس به عنوان ایجادکننده امنیت در بخشهای مختلف کشور سهم بزرگی در استقلال و عزت ایران اسلامی دارد و باید از تلاشهای ان قدردانی شود.

امام جمعه شهرضا تأکید کرد: نیروی انتظامی با تلاش شبانه روزی از واردات کالا و مواد قاچاق جلوگیری کرده و در داخل کشور نیز امنیت مردم را تأمین می‌کند.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به فرارسیدن روز دامپزشکی بر ضرورت رعایت موازین بهداشتی تأکید و اظهار کرد: شبکه دامپزشکی شهرستان در ایام تعطیلات تاسوعا و عاشورا امکانات لازم برای کشتار دام در داخل کشتارگاه را فراهم کرده بود اما باز هم برخی افراد با بی‌توجهی افراد به کشتار نذورات در کنار خیابان می‌کردند.

وی تصریح کرد: شبکه دامپزشکی سهم قابل ملاحظه‌ای در تأمین امنیت غذایی مردم دارد اما لازم است شهروندان نیز در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.