سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۲۳ - پنج شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا خبر داد:

کشف بیش از ۱۴۰۰ کیلوگرم انواع مخدر در شهرضا/۹۰ درصد کشفیات شهرستان متأثر از موقعیت جغرافیایی آن است

باباکلانی، فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا گفت: در شش ماه نخست امسال بیش از ۱۴۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در شهرستان کشف شده است، این در حالی است که ۹۰ درصد از کشفیات انجام شده متأثر از موقعیت جغرافیایی آن و قرار گرفتن در محور مواصلاتی شمال – جنوب کشور است.

به گزارش شهرضانیوز، فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا شامگاه امروز در نشست خبری که به مناسبت فرارسیدن هفته نیروی انتظامی، در اتاق جلسات ستاد این فرماندهی برگزار شد از تلاش های گسترده صاحبان فکر و اندیشه و خبر که در عرصه های مختلف در کنار پلیس هستند، قدردانی و اظهار کرد: فعالیت خبرنگاران و عکاسان موجب می شود تا اقتدار ،انضباط ورافت پلیس بهتر شناسانده شده و در ارتقاء آگاهی، رعایت مقررات و اجتماعی کردن فضای کنترل جرم بسیار تاثیرگذار باشد.

تشریح شعار هفته ناجابا عنوان  «  پلیس برای امنیت، امنیت برای همه »

سرهنگ محمدحسین باباکلانی گفت:ﭘﻠﻴﺲ ﻣﻬﻢﺗﺮﻳﻦ ﻧﻬﺎﺩ ﻧﻈﺎﺭﺕ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﻲ واصلی‌ترین نهاد متولی ایجاد امنیت در جامعه است و به همین خاطر بیشترین سطح تماس را با جامعه دارد.

وی ادامه داد: پلیس برای اینکه بتواند از نیروهای اجتماعی جهت دستیابی به اهداف خود سود ببرد باید بتواند رویکردها و نگرش‌های افراد جامعه را با خود همسو کند.

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا تصریح کرد: از دید اسلام، مقوله امنیت آنچنان مهم است که پیامبر اکرم(ص)  فرموده اند:«النعمتان مجهولتان، از صحه والامان؛ دو نعمت ناشناخته است، سلامت و امنیت»؛ امنیت در قرآن به عنوان نعمت الهی در نظر گرفته شده است که در صورت ایمان به خدا و اجتناب از ظلم و انجام عمل صالح به انسان هدیه شده و موجب آرامش می­شود باباکلانی اظهار کرد: در نگاه رهبر معظم انقلاب )مدظله العالی(،امنیت متعلق به همه آحاد جامعه بدون توجه به سلایق سیاسی، تفاوت های دینی، زبانی، نژادی و قومیتی می باشد و چتر امنیت باید بر سر تمامی ملت گسترانیده شود وتنها کسی باید احساس ناامنی کند که در صدد است امنیت مردم را متزلزل و بر آن آسیب وارد کند.

وی بیان کرد: رهبری توجه به مشارکت مردم و توجه ویژه به حضور و سهم نیروهای مردمی در استقرار امنیت و دفاع از کشور را مورد توجه قرار داده و  در یک جمله معتقدند، مردمی سازی امنیت می‌تواند باعث درونی و نهادینه شدن این امر و در نهایت کاهش آسیب ها و جرایم شود.

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا گفت: احساس امنیت یک مقوله روانی و اجتماعی و در عین حال نسبی، است که بیشتر افراد جامعه با توجه به نیازها و تمایلات خود در به وجود آمدن یا محو کردن آن نقش دارند.

باباکلانی تأکید کرد: بنابر اهمیت احساس امنیت اجتماعی و تحقق آن در جوامع مختلف، هر جامعه اى به فراخور امکانات و شرایط خود، نهادهایى را جهت تأمین و تحقق کامل احساس امنیت اجتماعی در جامعه ایجاد نموده است که هر یک وظایف خاصى را در این راستا بر عهده دارند؛ از جمله  مهمترین آن ها می توان به سازمان انتظامى جوامع یعنى پلیس اشاره کرد.

وی تصریح کرد: تردیدی نیست که راه اصلی تحقق امنیت اجتماعی مطلوب، بدون داشتن پلیس مقتدر، هوشمند، توانا و با کفایت، که دغدغه اصلی او پاسداری از جان، مال، ناموس و آبروی انسان‌هاست و در این راه از هیچ کوششی دریغ نمی‌ورزد، محقق نخواهد شد، از این رو، پلیس مقتدر به عنوان یکی از متولیان امنیت بخشی در جامعه، از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا گفت: پلیس، ﺍﺳﺎﺳﺎ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﻮﻓﻘﻴﺖ ﺩﺭ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﻫﻤﻜﺎﺭﻱ ﻭ ﺣﻤﺎﻳﺖ ﺷﻬﺮﻭﻧﺪﺍﻥ ﻣﺘﻜﻲ ﺍﺳﺖ؛ مشارکت اعضای جامعه و استفاده از ظرفیت های خوب آنان به ارتقای نظم و امنیت جامعه کمک خواهد کرد بنابراین مشارکت در ارتقای نظم و امنیت اجتماعی در جامعه یکی از اهداف دستگاه های امنیتی کشور است که باید برنامه ریزی مناسبی برای آن انجام شود.

باباکلانی اظهار کرد: در واقع پلیس تولیدکننده امنیت اجتماعی نیست بلکه امنیت مطلوب، محصول کارکرد صحیح تمامی نهادهای اجتماعی و انجام وظایف شهروندی همه افراد جامعه است. پلیس نیز ضمن اینکه حافظ امنیت تولید شده و بسط و گسترش آن می باشد، به عنوان ﻣﻬﻢﺗﺮﻳﻦ ﻧﻬﺎﺩ ﻧﻈﺎﺭﺕ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﻲ و با صحت عمل و انجام کامل و درست وظایف خود، در چرخه تولید امنیت نیز قرار می گیرد. پلیس، علاوه بر برخورداری از حمایت قانونی و سیاسی، امنیت را با مشارکت مردم و با هدف بالا بردن احساس آرامش و رضایتمندی آن­ها، تامین می‌کند.

تشریح برنامه های هفته ناجا ۹۶

وی  به اجرای بیش از ۳۰برنامه مختلف فرهنگی، اجتماعی، عملیاتی، ترافیکی و آموزشی در هفته ناجا سال جاری اشاره کرد و گفت: حدود ۷۰درصد شامل برنامه های علمی، فرهنگی و اجتماعی است.

عملکرد شش ماهه فرماندهی انتظامی شهرستان شهرضا در سال ۹۶

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضادر ادامه با اشاره اجرای ۶۲طرح شامل طرح ارتقای امنیت،پاکسازی مناطق آلوده وجرم خیزوطرح کنترل مبادی  که به کشف بیش ازیک تن و ۴۲۰ کیلوگرم  مواد مخدر در شش ماهه گذشته گفت:در این راستا تعداد زیادی قاچاقچی حرفه ای ،معتاد و خرده فروش شناسایی، و دستگیر شده اند.

باباکلانی با بیان اینکه مسئله اعتیاد یکی از دغدغه های مهم مردم   است، قرار گرفتن شهرستان شهرضا در شاهراه مواصلاتی کشور را دلیل اصلی  بیش از ۹۰ درصد از کشفیات  مواد مخدر  در این شهرستان دانست.

وی  با تاکید بر اینکه پلیس نسبت به برطرف کردن دغدغه های مردم، اهتمام جدی دارد، اضافه کرد:بیش ازیکصد و پنجاه و یک میلیاردریال کالای قاچاق در شش ماهه گذشته  توسط پلیس شهرستان کشف شده که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته بیست و چهار درصدافزایش داشته است.

وی همچنین به تماس های مردمی با فوریت های پلیسی ۱۱۰ در شش ماهه اول ۹۶ اشاره و عنوان کرد:  در این مدت ۲۴ هزار و۷۳۶ تماس  با این مرکز انجام شده که از این تعداد۱۳ هزار و ۷۳۸ تماس عملیاتی و۱۰ هزار و ۹۹۸ تماس راهنمایی و ارشاد بوده است.

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا تأکید کرد: باتوجه به اینکه بافت خیابانهای شهر قدیمی ودر اکثرمقاطع زمانی حجم ترافیک سنگین می باشد از شهروندان خواست در مواقع غیر ضروری از وسایل نقلیه شخصی استفاده ننمایند وبیشتر از ناوگان حمل ونقل عمومی بهره ببرند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.