سرویس: اخبار شهرضا ۰۷:۲۲ - پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۶

امام جمعه شهرضا:

کسی حق ندارد به اصول نظام توهین کند

یعقوبی، امام جمعه و رییس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان شهرضا گفت: آزادی بیان مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است اما نباید به بهانه آزاد اندیشی به ارزشها و اصول نظام توهین شود، مردم اجازه این کار را به کسی نمی‌دهند.

به گزارش شهرضانیوز، امام جمعه و رییس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان شهرضا چهارشنبه شب در نشست خبری که به مناسبت فرارسیدن هفته امر به معروف و نهی از منکر در محل دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: امام حسین(ع) با هدف احیای این فریضه الهی قیام کردند به همین دلیل مجالس عزاداری و هیئات مذهبی ویژه آن حضرت نیز فرصتی برای اجرای این فریضه الهی است.

حجت الاسلام سیف الله یعقوبی اضافه کرد: لازم است از فعالیت هیئات مذهبی حمایت شود، مجالس عزاداری امام حسین(ع) نه تنها باعث ترویج معارف دینی می‌شود بلکه زمینه کاهش جرایم را نیز فراهم می‌کند.

وی گفت: روش مداحی‌ها و نیز انتخاب اشعار صباغ در مداحی و مرثیه‌خوانی از جمله مواردی است که باید حفظ شود، متأسفانه امروزه سبک عزاداریها تقلیدی شده و در برخی موارد آهنگ مداحیها بر اساس آهنگ‌های غربی است که باید اصلاح شود.

امام جمعه شهرضا اضافه کرد: هیئتهای زنجیرزن، سینه‌زن، سقا و سنگ‌زن از هیئات قدیمی و با سابقه شهرضا هستند که شیوه عزاداری آنها بر اساس شیوه‌های قدیمی انجام می‌شود.

یعقوبی اذعان کرد: متأسفانه در اشعار مداحی‌های امروز چشم و ابروی حضرت عباس(ع) را توصیف می‌کنند در صورتی که باید از شجاعت و مردانگی ایشان سخن گفته شود و عزاداری‌ها همراه با آه و اشک و یا زنجیرزنی باشد.

وی گفت: به سخنرانان در این دهه توصیه شده که از درباره موضوعات روزآمد و مورد توجه مردم، مانند امر به معروف و نهی از منکر، اخلاق، زندگی اسلامی، تربیت فرزند و همراهی آموزش‌ و پرورش صحبت شود.

رییس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان شهرضا گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده برای هیئات مذهبی این شهرستان برگزاری مجالس عزاداری و سخنرانی پیشبینی شده است، مداحان نیز باید اشعاری از صائب، صباغ و حکیم الهی قمشه‌ای را انتخاب کرده و بخوانند تا عظمت و شکوه ائمه اطهار حفظ شود.

یعقوبی در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: شهدای مدافع حرم سهم بسیار زیادی در تأمین امنیت کشور دارند، این افراد از همه دلبستگی‌های مادی خود چشم پوشی می‌کنند تا در خارج از مرزها مدافع حریم اهل بیت و منافع ملی و امنیت کشور باشند.

وی عنوان کرد: اعضای گروهک تروریستی داعش با انتشار تصاویری از زمان دستگیری و شهادت این شهید بزرگوار قصد داشتند تا باعث ایجاد ترس در دیگران شوند اما به خواست خداوند، چون راه و هدف این شهید بزرگوار برحق بود، این اقدام دشمن نتیجه‌ای برعکس داد و باعث بیشتر شناخته شدن او شد.

امام جمعه و رییس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان شهرضا در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به ایجاد کارگروه فضای مجازی شهرضا توسط سپاه این شهرستان، بیان کرد: اینگونه فعالیت‌ها زمینه مناسب برای پاسخگویی به شبهات و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن را فراهم می‌کند.

یعقوبی با اشاره به کارکردهای مختلف فضای مجازی در زندگی افراد جامعه، اظهار کرد: دشمنان با استفاده از این ابزار برای تحقق اهداف خود برنامه ریزی و اجرا می‌کنند.

وی گفت: ایجاد و ترویج شبهات زیادی در موضوعات مختلف با استفاده از فضای مجازی ضرورت اتخاذ تدابیر اصولی در این زمینه و با هدف مقابله با آسیب‌های آن را نشان می‌دهد.

رییس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان شهرضا تصریح کرد: خبرنگاران در حفظ و صیانت از سخنان گفته شده و انتقال آنها باید تقوا را رعایت کنند و مفهوم صحبت‌های سخنگو نباید تغییر کند که در این راستا خبرنگاران شهرستان و رسانه‌های جمعی بسیار در شهرستان خوب عمل کرده‌اند و امانت‌داران خوبی هستند.

یعقوبی اضافه کرد: ایجاد کارگروه رسانه در ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان پیشنهاد خوبی است که از سوی خبرنگاران مطرح شد، این پیشنهاد با هدف انتشار بهتر اخبار ستاد احیا و همچنین افزایش میزان تأثیرگذاری در جامعه پیگیری خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: رهبر معظم انقلاب بارها بر ضرورت ایجاد کرسیهای آزاداندیشی و احترام به اصل آزادی بیان تأکید فرموده‌اند، اما همه ما باید بدانیم که توهین با آزادی بیان فرق دارد و نباید به بهانه آزادی بیان به ارزشهای نظام جسارت شود.

امام جمعه ادامه داد: نسل جوان باید باحضور در این کرسیهای آزاداندیشی انتقادات و سؤالات خود را مطرح کنند و افراد متخصص هم باید به آنها پاسخ دهند.

یعقوبی حفظ نظام، رهبری و ولایت خط را جزء مهمترین خطوط قرمز نظام دانست و افزود: آنچه که مربوط به اصل نظام است جزء خطوط قرمز مردم بوده و کسی حق جسارت به آنها را ندارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.