سرویس: اخبار شهرضا ۱۳:۳۹ - سه شنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۶

از سوی خانواده شهید مدافع حرم شهرضا بیانیه صادر شد؛

مسئولان اجازه ندهند افراطی‌ها در شهر جولان دهند

اما اخیراً بیان سخنانی از سوی برخی افراد افراطی و بی‌خبر از همه جا داغ دلها را تازه کرد، سخنانی در اهانت به شهیدان مدافع حرم… آن هم جلسه‌ای رسمی و باحضور مسئولان شهرستان و کشوری؛ اگر صد آه جگر سوز از سینه برآوریم و هزاران بار گلایه کنیم از این سخنان یاوه و بی اساس، باز هم کم است.

به گزارش شهرضانیوز؛ با انتشار سخنان فردی در جلسه فرمانداری شهرضا، خانواده شهید مدافع حرم «محمد مرادی» با انتشار بیانیه‌ای، ضمن محکومیت این سخنان، خواستار رسیدگی مسئولان به آن شدند.

متن این بیانیه به این شرح است:
بسم رب الشهدا الصدیقین
رَبَّنَا إِنَّکَ جَامِعُ النَّاسِ لِیَوْمٍ لَا رَیْبَ فِیهِ إِنَّ اللَّهَ لَا یُخْلِفُ الْمِیعَادَ

سلام همشهریان عزیز و هموطنان گرامی
حدود یک سال پیش بود که خبر شهادت «محمد» عزیزمان، داغی بر دل پدر و مادرش نشاند، هر روز چینهای جبین مادرش زیادتر می‌شود و سفیدی موهای پدرش؛ فرزندانی که هنوز بهانه پدر می‌گیرند و همسری که غمگین از فراغ اوست…
همه اینها را طعنه و کنایه‌های گاه و بیگاه برخی قدرناشناسان بیشتر می‌کند، هرچند همراهی و توجه همکاران و همرزمان فرزند شهیدمان در نیروهای مسلح، تسکینی بر دردها بوده است.
اما اخیراً بیان سخنانی از سوی برخی افراد افراطی و بی‌خبر از همه جا داغ دلها را تازه کرد، سخنانی در اهانت به شهیدان مدافع حرم… آن هم جلسه‌ای رسمی و باحضور مسئولان شهرستان و کشوری؛ اگر صد آه جگر سوز از سینه برآوریم و هزاران بار گلایه کنیم از این سخنان یاوه و بی اساس، باز هم کم است اما ما شکایت به درگاه خدا می‌بریم که فرزندمان به فرمان رهبر و برای صیانت از آب و خاک و امنیت کشور رفت و دیگر بازنگشت و کسانی که در سایه آرامش حاصل از دست رنج آنان خفته‌اند و اینگونه سعی در بی اهمیت جلوه دادن کار «محمد» و امثال او هستند.
اخیراً در جلسه امور بانوان فرمانداری شهرضا، فردی گفته است که «به مسئولان بگویید سیاست منطقه ای ما باید تغییر کند، ادامه این سیاست ما را با چالشهای عظیم مواجه می‌کند که نتیجه آن این است که بودجه کشور هر روز بیشتر هزینه می‌شود.»
این افراد چنانچه مرور کوتاهی بر زندگی نامه ،وصیت نامه شهید داشتند بسیاری از مشکلات فکری و سیاسی این قبیل افراد حل می‌شد.
شهید محمد مرادی در اولین روزهای جنگ متولد شد در ۷ سالگی پیشانی بند یا زهرا به سر می‌بست و لباس نظامی می‌پوشید. در ۱۲ و ۱۹ و ۲۱ سالگی در جای جای دفاتر خاطرات خود آرزوی جهاد در راه حق و شهادت را مطرح کرده است.
در وصیت نامه شهید خدا را بسیار شکر نموده و دفاع از حرم اهل بیت(ع) را لطف و رحمت خداوند دانسته و از دوستان و همکاران و هموطنان خواسته است. شاکر نعمت ولایت بوده و از همگان خواسته تا گوش به فرمان امام خامنه ای(مدظله العالی) باشند؛ با تمام توان در مقابل استکبار جهانی، آمریکا و اسرائیل باستند و زیر با ظلم نروند. در بخش دیگری از وصیت نامه آمده است که ما شیعه هستیم و غیرت داریم نباید اجازه دهیم کشورمان بازیچه دست دشمنان قرار گیرد. مکتب ما، مکتب حسین (ع) است. ما فرزندان عاشورائیم، فریاد آزادی خواهی سر میدهیم هر جا مظلومی به کمک ما احتیاج داشت به کمک او میشتابیم و از مُردن باکی نداریم.
اما در خصوص سخنان افرادی مانند کسی که در جلسه فرمانداری شهرضا، سخنانی بی اساس را مطرح کردند باید بگوییم:
ترامپ هم می گوید سیاست منطقه‌ای ایران باید تغییر کند تا آمریکا بتواند در منطقه جولان دهد و ایران منزوی باشد و تا داعش همچنان به قتل و کشتار ادامه دهد.
کسانی که از حضور ایران در سوریه و عراق ابراز نگرانی می کنند دقیقا چه افکاری در ذهن دارند؟ وقتی داعش به نزدیکی سامرا رسیده بود تا حرم امامین عسکریین(ع) را خراب کند آیا ایران می توانست هیچ کاری نکند؟ وقتی داعش به چند قدمی حرم حضرت زینب(س) رسیده بود آیا ایران می توانست بی تفاوت باشد؟ مگر ما شیعه نیستیم؟ آیا نباید نسبت به اعتقادات و اماکن مقدسمان غیرت داشته باشیم؟
از طرف دیگر اگر ما در خارج از کشور با داعش نجنگیم مجبور می شویم هر روز در داخل کشور با داعش بجنگیم و بیشتر هزینه دهیم. حضرت علی علیه السلام می فرمایند پیش از اینکه دشمن با شما (درخانه) بجنگد با آنها نبرد کنید به خدا قسم هیچ قومی در خانه خود نجنگید مگر اینکه شکست خورد و ذلیل شد.
منطق کسانی که مخالف حضور ایران در سوریه و عراق هستند منطقی شبیه شاه سلطان حسین است که می گفت بگذارید مغولها به اصفهان برسند آنگاه روبروی آنها می ایستیم و بعد اصفهان را دودستی تقدیم مغولها کرد.
یقینا بعثت خاتم پیامبران فقط جهت گسترش دین اسلام در عربستان نبود و حماسه عظیم امام حسین(ع) در کربلا نیز صرفا نجات مردم عراق نبود،به همین ترتیب بنیان گذار انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی ایران هم صرفا هدفش نجات کشور ایران از زیر یوق نظام شاهنشاهی نبود.
از مسولان قضایی و امنیتی و همه اعضای شورای تامین شهرستان استدعا داریم در خصوص بیان اینگونه سخنان پیگیری های لازم را انجام دهند.
خانواده شهید مدافع حرم محمد مرادی

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.