سرویس: اخبار شهرضا ۱۱:۴۰ - یکشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۶

فراتر از افراط؛

میتینگ سیاسی علیه نظام در همایش فرمانداری شهرضا/ توهین به مدافعان حرم و دیکتاتور خواندن نظام اسلامی

یکی از فعالان تندرو اصلاح طلب شهرضا، در صحبت های خود با مقایسه نظام جمهوری اسلامی با نظام طاغوت گفته است: انقلاب کردیم تا جریان های نظام شاهنشاهی تکرار نشود!

شهرضانیوز-پیمان موحدی/ شهرستان شهرضا از دیرباز یکی از شهرستان های مهم و پیشرو در سطح استان بوده است؛ تعدد دانشگاه ها و وجود شهرک های صنعتی این شهر را به بزرگ ترین مرکز صنعتی استان و سومین شهر دانشگاهی اصفهان تبدیل کرده است.

همین عوامل موجب شده که انتظارها از شهرستان بیشتر شده و مردم به دنبال رشد هرچه بیشتر شهرستان باشند و به همین دلیل مدیران  شهرضا همیشه جز گزینه های اول در مدیریت ادارات کل بوده اند اما میتینگ های سیاسی چند سال گذشته نشان از رشد جریانی خزنده در شهر می دهد که مهم ترین هدف خود را دو قطبی سازی با حکومت و به حاشیه راندن شهرستان می دانند و دغدغه ای نسبت به رشد شهرستان ندارند.
ابتدای این جریان به همایش های سیاسی-خصوصی برخی از احزاب فعال در شهرستان برمی گردد، اما شاید جرقه و نقطه اوج ناگهانی این جریان در نشست اصلاح طلبان شهرضا در تالار فجر در زمستان سال ۹۴ بازگردد.

یکی از اصلاح طلبان نه چندان نام آشنای شهرضا در این جلسه با زیر سوال بردن حکومت اسلامی و ولی فقیه، به ارکان اصلی نظام اسلامی تاخت و ولایت فقیه را چُماغی دانست که بر سر مخالفان می زنند.(کل خبر را از اینجا بخوانید). صحبت های این فرد و انعکاس آن در افکار عمومی واکنش مردم را در پی داشت و گروه های مختلف مردم به صورت های مختلف از بیانیه گرفته تا انتقادهای درگوشی به این صحبت ها اعتراض کرده و خواستار برخورد با این فرد شدند(نمونه هایی از این واکنش ها).
بنابرشنیده های شورای تامین وقت با تسامح و تساهل وی را تا دو ماه از سخنرانی منع کرده و اجازه سخنرانی در مدت محدودی به وی نداد، اما مردم او را از یاد نبرده و در شلوغی های انتخابات مجلس دهم اجازه سخنرانی به او در مسجد سروستان نداده و او را از مسجد بیرون کردند.
این تسامح و تساهلی که درحق این فرد و برخی اطرافیان او شد، امر را بر آن ها مشتبه کرده و آن ها به اقدامات خود علیه کشور و نظام اسلامی ادامه دادند.
تازه ترین اقدام و صحبت های این فرد در همایش خانواده و توسعه پایدار و در سالن اجتماعات شهرداری شهرضا صورت گرفته و وی در یک جلسه رسمی که با بودجه دولتی، بار دیگر نه تنها به شخص اول و دوم مملکت تاخته بلکه سیاست های کلان کشور و حوزه های امنیت ملی را نیز زیر سوال برده است.
این فرد در این جلسه عنوان کرده است: « ما مردم عادت کرده‌ایم شنونده باشیم و مسئولان متکلم وحده؛ رییس جمهور و رهبری تنها سخن می‌گویند و ما شنیده‌ایم؛ چرا رییس جمهور و مسئولان و رهبر نمی‌آیند در مقابل یک خبرنگار شجاع بنشینند و به حرف و درد دل این مردم گوش دهند.»
این فعال اصلاح طلب شهرضا در ادامه صحبت های خود با مقایسه نظام جمهوری اسلامی با نظام طاغوت گفته است: «ما انقلاب کردیم تا جریانات نظام شاهنشاهیی تکرار نشود.»
وی با ابراز ناراحتی از ادامه حصر سران فتنه و با دخالتی آشکار در مسائل امنیت ملی و سیاست منطقه ای کشور ادامه داده است:«نکند این چهار سال بگذرد و بندگان خدا در حصر باشند، درون ما بحرانی است، ما درون را رها کردیم و به بیرون پرداختیم، قبل از آنکه سیلی به راه بیفتد و بنیاد همه ما بَرکند کاری بکنید.»
این فعال اصلاح طلب در ادامه به نهادهای فرهنگی کشور تاخته و تصریح کرده است: «آقای رییس جمهور باید به پشتوانه رأی ملت و با شجاعت هزینه نهادهایی که ریالی برای مردم سود ندارند و کاری نمی‌کنند را قطع کند، اگر این پولها به جیب مردم برود مشکلات حل می‌شود.»
وی در ادامه خطاب به ابتکار، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده که در آن جلسه حضور داشته و در توهین به جایگاه مدافعان حرم گفته است: «به مسئولان بگویید سیاست منطقه ای ما باید تغییر کند، ادامه این سیاست ما را با چالشهای عظیم مواجه می‌کند که نتیجه آن این است که بودجه کشور هر روز بیشتر هزینه می‌شود.»
وی نظام اسلامی را به ساخت بمب اتم متهم کرده و با تکرار ادعاهای رژیم صهیونیستی و ترامپ بیان کرده است: «از گذشته تاکنون گفته‌اند چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است، بمب اتم این نظام مردم هستند، در دوران جنگ که کشور در وضعیت بدی بود از هر خانواده یک نفر و دو نفر و بیشتر رفتند و با جان و دل از کشور دفاع کردند»
این فرد و جریان پشت او به دلیل حاشیه رفتن در شهر و از دست رفتن جایگاه نداشته خود این بار مرحله ای جدیدی از دوقطبی سازی با نظام اسلامی را در شهر پیاده کرده و با افزایش آستانه تحمل مردم، توهین های خود را به نظام اسلامی و ملت ایران آشکارتر کرده اند.
فردی که در این جلسه شخصیتهای اول و دوم نظام مقدس جمهوری اسلامی را خطاب قرار داد، همان کسی است که تسامح گذشتگان مانع پیگیری حقوقی صحبت های گزافش شده است.
اما این فرد امروز پا بر روی خون هزار شهید مدافع حرم کشور و شهید والامقام شهر شهید مرادی گذاشته و با تعیین تکلیف آن ها را به از بین بردن بودجه مملکت متهم می کند.
گوینده در بخش دیگری از سخنان خود نهادهای فرهنگی و انقلابی جامعه را زیر سوال برده و اقدامات جهادی ارگان هایی چون دفتر تبلیغات اسلامی، اوقاف، دفتر تبلیغات حوزه علمیه و بسیج را زیر سوال برده، اما حرفی از میلیاردها ریال بودجه ای که آقازاده ها و نزدیکان سرانش در کشور چپاول کرده و و دیگران به ژن غیرمرغوب بودن متهم می کنند نمی زند.
حل مشکل بیکاری جوانان چشم انتظار بودجه‌های نظامی نیست که با قطع آنها این وضع سروسامان داده شود، برای حل مشکل بیکاری باید اندکی از حقوقهای نجومی برخی افراد کم کنیم تا بتوانیم زمینه اشتغال جوانان بینوا را فراهم کنیم.
این آقایان در طول چهار سال گذشته همواره از عملکرد بد دولت های نهم و دهم سخن گفته اند، اما گویا اکنون فراموش کرده اند که حامی دولتی هستند که بیش از چهار سال است زمام امور را در دست دارد، صادقانه بگویند شما که در این مدت همه امکانات کشور را در اختیار داشتند چه کردند؟ آیا از تعداد بیکاران کم شد، پس چرا این همه کارخانه و کارگاه یا ورشکسته شدند یا با کمترین میزان تولید فعالیت می‌کنند؟ آیا اقتصاد رونق گرفت، پس چرا کسبه بازار و حتی شهرداریها از رکود حاکم بر بازارها سخن می‌گویند؟
همه افراد موظف هستند از رییس جمهوری که با رأی اکثریت انتخاب شده و حکم او به دست رهبر معظم انقلاب امضا شده حمایت کنند اما اگر کسی قرار باشد در پوشش حزب آقای رییس جمهور به مقدسات مردم توهین کند، با مشت آهنین همان مردم مواجه خواهد شد.
از سوی دیگر باید از مسئولان اجرایی شهرستان بخواهیم که اجازه بیان چنین سخنان بی اساسی را ندهند، برگزاری جلسه آن در وقت اذان و روز جمعه که ملت انقلابی در حال اقامه نماز جمعه هستند، با رسالت انقلابی مسئولان در تعارض است.
مدیریت این جلسه با دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری بوده است، البته پیش از این نیز در مراسم جشن این دفتر در محل فرمانداری حرکاتی انجام شد که با اعتراض علما و خانواده‌های شهدا مواجه شد، پس لازم است در این خصوص نظارت بیشتری انجام شود.
حال جای این سوال مطرح است که یک فرد تا چه اندازه باید به مقدسات مردم توهین کند، پا روی خون شهدای مدافع حرم بگذارد، صلاحیت های شخص اول و دوم کشور را زیرسوال ببرد و امنیت ملی کشور را بازیچه سیاست زدگی های خود کند که مسئولان امنیتی و ارشد اجرایی شهرستان نسبت به او واکنش نشان دهند؟
آیا این حق برای خانواده های مدافع حرم و دستگاه های فرهنگی شهرستان که با بودجه های اندک کار جهادی می کنند، محفوظ نیست که اعاده حیثیث کنند؟
این فرد و جریان به چه اجازه و مجوزی از بودجه دولتی برای میتینگ های سیاسی خود استفاده می کند؟

دادستان محترم به عنوان حافظان امنیت ملی آیا نباید یک بار برای همیشه تکلیف این عروسک های خیمه شب بازی و دست های پشت پرده آن ها که هدفی جز برهم زدن آرامش شهر و توسعه شهرستان ندارند، مشخص کنند؛ آیا شهرضا محلی برای جولان احزاب سیاست است؟

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

2 دیدگاه برای “میتینگ سیاسی علیه نظام در همایش فرمانداری شهرضا/ توهین به مدافعان حرم و دیکتاتور خواندن نظام اسلامی”

  1. محمد گفت:

    این اقا واطرافیانشان مشخص کنند که(به قول قدیما)دختر دنیا هستن یا پسر اخرت
    این افراد تو فکرند که بشن پیراهن عثمان و همیشه سر زبون باشند بایست نسبت بهشون بی تفاوت بود تا زمانه پاکشون کنه

  2. سجاد گفت:

    این آقایون همون جریان بنفش جلبکی هستند که همیشه مدافع حقوق حزبی جریان خود و حقوق استکبار بوده اند و خواهند ماند

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.