سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۳۰ - سه شنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۲

برای هفتمین سال متوالی

مبارزه بیولوژیک با آفات در باغات انار شهرضا آغاز شد

کارشناس مسئول حفظ نباتات اداره جهاد کشاورزی شهرضا گفت: مبارزه بیولوژیک در باغات انار شهرضا برای هفتمین سال متوالی علیه آفت کرم گلوگاه انجام می شود .

ملک السادات اسدی کارشناس مسئول حفظ نباتات اداره جهاد کشاورزی شهرستان شهرضا در گفتگو با خبرنگار شهرضانیوز اظهار کرد: این مبارزه در سطحی معادل ۱۸۰ هکتار از باغ های انار شهرضا انجام گرفته و با توجه به اهمیت مبارزه باآفت کرم گلوگاه انار و خسارت های قابل توجه آن این مبارزه بصورت جدی و تلفیقی انجام می شود.

وی با بیان اینکه پروانه کرم گلوگاه انار، آفتی است که از گلوگاه انار تغذیه می کند و سبب پوسیدگی و نابودی محصول می شود، اظهار داشت: درسال جاری باغداران طی ۹ نوبت با نصب تریکوکارت در درختان انار سعی در کنترل آفت داشته اند.

 کارشناس مسئول حفظ نباتات اداره جهاد کشاورزی شهرستان شهرضا با اشاره به اینکه کرم گلوگاه مهم‌ترین آفت میوه انار است، بیان داشت: جمع آوری و از بین بردن میوه های آلوده یعنی مبارزه مکانیکی در طول فصل نقش مهمی در کاهش جمعیت آفت خواهد داشت.

 وی با بیان اینکه با اجرای طرح مبارزه بیولوژیکی می‌توانیم علاوه بر کاهش مصرف سموم به محصول سالم و ارگانیک دست پیدا کنیم، تصریح کرد: هرس مناسب ، آبیاری بموقع و کافی و تقویت درختان می تواند در کاستن میزان خسارت نقش مهمی را ایفا نماید .

اسدی اظهار امیدواری کرد باغداران با توجه به تجربیات موفق و بکار گیری توصیه های کارشناسان حفظ نباتات شهرستان می توانند به نحو شایسته ای در مهار آفت موفق شوند.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.