سرویس: اخبار شهرضا ۱۴:۰۹ - جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶

امام جمعه شهرضا:

مسئولان اختلافات را کنار بگذارند و به مردم خدمت کنند

یعقوبی، امام جمعه شهرضا گفت: ما که نتوانستیم حجاب مردم را سروسامان دهیم، نتوانستیم به وضعیت جوانان رسیدگی کنیم، نتوانستیم مشکل بیکاری را حل کنیم، لااقل اختلافات را کنار بگذاریم و به مردم خدمت کنیم.

به گزارش شهرضانیوز، امام جمعه شهرضا در خطبه های نماز جمعه این شهرستان که در مسجد و حسینیه صدیقه طاهره شهرضا برگزار شد، با اشاره به بخشهایی از سخنان رهبر معظم انقلاب در دانشکده علوم انتظامی، گفت: برقراری نظم و امنیت تنها با حضور پلیس ممکن است، همه مردم با دیدن نیروهای انتظامی در هر مکان، احساس امنیت و آرامش می‌کنند.

حجت الاسلام سیف الله یعقوبی اظهار کرد: عرصه عمل نیروی انتظامی به وسعت کل جامعه است، عمل این نیرو در برابر همگان قرار دارد و از سوی مردم قضاوت می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به فرارسیدن ماه محرم، عنوان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت در انقلاب اسلامی برگرفته از تعالیم عاشورایی بود.

امام جمعه شهرضا با اشاره به نامگذاری هفته نخست ماه محرم به عنوان هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر، گفت: کسانی که در جامعه برای اقامه این فریضه الهی فعالیت می‌کنند نیز در راستای فرهنگ عاشورایی حرکت مرده و اقدامی حسینی انجام می‌دهند.

یعقوبی با اشاره به بخشهایی از سخنان امام راحل (ره) درخصوص واقعه عاشورا، اظهار کرد: عاشورا به ما درس مقاومت در راه رسیدن به اهداف الهی را داد.

وی با اشاره به اظهارات ضدایرانی رییس جمهور آمریکا که اخیرا در سازمان ملل متحد، عنوان کرد: اظهارات اخیر رییس جمهور آمریکا در اجلاس سران کشورهای جهان در سازمان ملل متحد جاهلانه و غیرمنطقی بود، البته این اظهارات بدون پاسخ نخواهد ماند.

امام جمعه شهرضا گفت: ترامپ از برجام به عنوان بدترین معاهده تاریخ این کشور یاد می‌کند در حالی که ۲ ساعت بعد اعضای گروه ۵ +۱ با تشکیل جلسه بر ضرورت حفظ این پیمان توافق کردند.

حجت الاسلام یعقوبی بیان کرد: مسئولان باید پاسخ بدعهدی آمریکا را بدهند، باید عزت و شرف ایران اسلامی به همگان ثابت شود.

وی تأکید کرد: در مکانی که باید از حقوق مظلومان جهان دفاع شود رییس جمهور یک کشور که کارنامه عملش به خون هزاران انسان بیگناه آلوده است به خود اجازه می‌دهد سخنانی غیرواقع و زورگویانه مطرح کند.

امام جمعه شهرضا،اظهار کرد: مسئولان باید در داخل کشور اختلافات را کنار بگذارند و در مقابل این دشمنان قسم خورده ایستادگی کنند؛ ما که نتوانستیم حجاب مردم را سروسامان دهیم، نتوانستیم به وضعیت جوانان رسیدگی کنیم، نتوانستیم مشکل بیکاری را حل کنیم، لااقل اختلافات را کنار بگذاریم.

وی تأکید کرد: هیئات مذهبی هم باید اختلافات احتمالی را کنار بگذارند و تنها برای رضای خدا عزاداری کنند، لازم است در هر هیئت یک روحانی مستقر و اقامه نماز جماعت مهمترین اولویت کاری عزاداران باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.