سرویس: اخبار شهرضا ۱۰:۴۲ - پنج شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶

نماینده شهرضا و دهاقان در مجلس مطرح کرد:

راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی شهرضا به سود استان اصفهان است

محمودی، نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی گفت: راه اندازی این منطقه به سود همه استان اصفهان است پس باید یک اتحاد همگانی برای این منظور انجام شود.

به گزارش شهرضانیوز؛ نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی عصر چهارشنبه در آیین تجلیل از بازنشستگان کشوری شهرضا که در محل تالار سرو مجموعه فرهنگی شهید مدرس این شهرستان برگزار شد، عنوان کرد: بیکاری، کم آبی و عدم تکمیل پروژه فاضلاب، مهمترین بحران‌های منطقه هستند که باید برای حل آن‌ها برنامه ریزی شود.
سمیه محمودی ادامه داد: اقدامات لازم برای تکمیل پروژه فاضلاب شهری شهرضا از طریق تبصره ۳ ماده واحده قانون ایجاد تأسیسات آب و فاضلاب انجام شده است؛ بنده مسئول پیگیری امور در بخش دولتی هستم و مسئولان شهرستانی نیز باید همکاری کنند تا این طرح انجام شود.
وی بیکاری را یکی از مهمترین بحران‌های ملی برشمرد و افزود: برخی گمان می‌کردند، با توجه به برگزاری دو انتخابات مهم، شعار امسال در حوزه سیاست باشد اما رهبری انقلاب با درایت خاصی معضلات اقتصادی را مورد تأکید قرار دادند.
نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در زمان صدور رأی اعتماد به کابینه دولت دوازدهم بر ضرورت حل معضلات اقتصادی مردم تأکید کردند و از رییس جمهور خواستند تا تیم عملیاتی در این زمینه را تشکیل و مشغول به کار شود.
محمودی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی شهرضا به سود همه استان اصفهان است پس باید یک اتحاد همگانی برای این منظور انجام شود تا مهمترین مشکل جوانان منطقه در زمینه اشتغال نیز برطرف شود.
وی ادامه داد: حمایت از صنایع دستی و تقویت مراکز گردشگری با ارزش افزوده زیادی که دارد امکان اشتغال تعدادزیادی از افراد را فراهم می‌کند.
نماینده مردم شهرستان‌های شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: متأسفانه دانشگاه‌ها تنها بر تعلیم مباحث تئوری در تربیت دانشجو تأکید دارند و این در حالی است که سرمایه گذارانی که در منطقه حاضر می‌شوند به کارگر نیاز دارند که مهارت و توانمندی لازم در استفاده از ابزار مختلف را در محیط کارگاهی داشته باشند.
مدیرکل کانون بازنشستگان کشوری استان اصفهان در آیین تجلیل از بازنشستگان کشوری شهرضا نیز تصریح کرد: از آنجا که از سال ۱۳۸۱ هزینه‌های صندوق‌های بازنشستگی به نقطه سر به سر رسید، ۷۵ درصد از حقوق بازنشستگان از سوی دولت، ۱۵ درصد از محل سود شرکت‌های سرمایه گذار و ۱۰ درصد از محل کسورات شاغلان دستگاه‌های اجرایی تأمین می‌شود.
شهروز عبادی گفت: میانگین حقوق پرداختی به بازنشستگان استان یک میلیون ۷۵۰ هزار تومان در ماه است، حداقل حقوق پرداختی یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و حداکثر آن که مربوط به قضات و اعضای هیئت علمی بازنشسته بوده حدود شش میلیون تومان است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به وجود ۶۲ هزار نیروی شاغل در دستگاه‌های اجرایی استان اصفهان، تصریح کرد: میانگین حقوق پرداختی با شاغلان استان دو میلیون و ۸۵۰ هزار تومان است، که کسورات قانونی از حقوق آن‌ها برای پرداخت حقوق افراد بازنشسته انجام می‌شود.
عبادی اضافه کرد: برای پرداخت حقوق یک بازنشسته باید کسورات قانونی از حقوق پنج نفر شاغل انجام شود که در حال حاضر این تعداد به کمتر از یک نفر کاهش پیدا کرده است و همین مسئله از جمله علل ایجاد مشکلات مالی در صندوق بازنشستگی استان است.
وی اذعان کرد: در برنامه ششم توسعه وجود بحران در صندوق‌های بازنشستگی در ردیف بحران‌هایی همچون خشکسالی مورد توجه قرار گرفته است.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.