سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۱۵ - جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۹۶

معاون هماهنگی گروه پدافند هوایی شهید نصر اصفهان:

تدبیر رهبری در تشکیل پدافند هوایی، امنیت همه جانبه کشور را تضمین کرد

عباسی، معاون هماهنگی گروه پدافند هوایی شهید نصر اصفهان گفت: تدبیر رهبر معظم انقلاب و فرماندهی کل قوا در تشکیل قرارگاه پدافند هوایی، امنیت همه جانیه کشور را تضمین کرد.

به گزارش شهرضانیوز، معاون هماهنگی گروه پدافند هوایی شهید نصر اصفهان ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان شهرضا، اظهار کرد: هر منطقه از پدافند هوایی کشور مسئول حفظ امنیت بخشی از امنیت آسمان کشور است و در این میان منطقه مرکزی مسئول صیانت از آسمان استانهای اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری و مواضع حساس موجود در آنها است.

محسن عباسی ادامه داد: پدافند هوایی در زمان جنگ تحت نظر نیروی هوایی فعالیت می‌کرد و موفق به سرنگونی ۶۰۰ فروند از هواپیماهای دشمن بعثی، اسکورت ۳ هزار و ۱۴۵ کشتی نفتی و انهدام یا اخراج ۲۴ هزار و ۸۶۳ هواپیمای متجاوز شد.

وی با اشاره به صدور فرمان فرمانده معظم کل قوا در خصوص تشکیل پدافند هوایی کشور، اظهار کرد: پدافند هوایی کشور متشکل از مجموعه نیروهای مسلح در حریم هوایی ایران است که با استفاده از توان همه نیروهای مسلح در این زمینه عمل می‌کند.

معاون هماهنگی گروه پدافند هوایی شهید نصر اصفهان گفت: مأموریت پدافند هوایی کشور به طور ۲۴ ساعته و در زمان جنگ و صلح ادامه دارد، هیچ خطایی در عملکرد این نیرو پذیرفته نیست و کارشناسان آن نیز با آگاهی نسبت به آن نهایت دقت خود را در مأمویتهای محوله به کار می‌گیرند.

عباسی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود را فرماندهان پدافند هوایی کشور دفاع همه جانبه از موجودیت کشور را مهمترین وظیفه این نیرو دانستند.

وی  تصریح کرد: پدافند هوایی کشور در مرحله نخست هر نوع پرنده در آسمان کشور را با استفاده از سیستمهای راداری، شنود و یا دیدبانی مشاهده کرده و بعد از آن نسبت به شناسایی آن اقدام می‌کند.

معاون هماهنگی گروه پدافند هوایی شهید نصر اصفهان گفت: بر اساس اعلام ایکائو، ایران دارای امن‌ترین منطقه هوایی در خاورمیانه است و همین عامل باعث افزایش تعداد مسافرتها از طریق آسمان ایران شده است.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.