سرویس: اخبار شهرضا ۰۷:۰۷ - چهارشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۶

سرپرست اداره توسعه مدیریت و منابع هواشناسی استان اصفهان؛

استقرار سامانه تمام اتوماتیک در اداره هواشناسی شهرضا

اسدی، سرپرست اداره توسعه مدیریت و منابع هواشناسی استان اصفهان گفت: استقرار طرح توسعه هواشناسی کاربردی با نام اختصاری تهک و استقرار دستگاههای تمام اتوماتیک آن در اداره هواشناسی شهرضا، اطلاعات در فواصل زمانی یک دقیقه‌ای ثبت و پردازش و منتشر می‌شود.

به گزارش شهرضانیوز؛ بابک اسدی عصر دیروز سه شنبه، در آیین افتتاح ایستگاه تمام اتوماتیک اداره هواشناسی شهرضا با تشریح تفاوتهای روشهای سنتی و مدرن جمع آوری، پردازش و انتشار اطلاعات هواشناسی، اظهار کرد: پیش از این اطلاعات هواشناسی در فواصل زمانی یک ساعت ثبت می‌شد اما با استقرار طرح توسعه هواشناسی کاربردی، با نام اختصاری تهک، اطلاعات در فواصل زمانی یک دقیقه‌ای ثبت و پردازش می‌شود.
سرپرست اداره توسعه مدیریت و منابع هواشناسی استان اصفهان ادامه داد: طرح تهک، خطای انسانی را کم و فراوری داده را با استفاده از دستگاه‌های تمام دیجیتال ممکن و دسترسی به آن را برای همه اقشار جامعه میسر می‌کند.
وی تصریح کرد: اطلاعات پردازش شده در این سیستم هواشناسی، به بیانی قابل فهم و با هدف استفاده کاربردی در اختیار کاربر نهایی آنها قرار می‌گیرد.
اسدی همچنین اظهار کرد: برای اجرای این پروژه یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون برآورد هزینه شده که تاکنون ۱۵۰ میلیون تومان از آن پرداخت و ۲۵۰ میلیون نیز تهعد به پرداخت شده است، این در حالی است که هنوز یک میلیارد تومان از اعتبار طرح تأمین نشده و همین عامل باعث شده تا توسعه فازهای دو و سه آن غیر ممکن باشد.
وی اضافه کرد: برای استقرار این سامانه هوشمند در شهرستان شهرضا مبلغ ۴۵۰ میلیون تومان اختصاص داده شده است.
سرپرست اداره توسعه مدیریت و منابع هواشناسی استان اصفهان اظهار کرد: برای توسعه زیرساخت ارتباطی این پروژه نیز قراردادی با شرکت ملی مخابرات استان به ارزش دو میلیارد تومان منعقد شده تا تأسیسات مرتبط با فیبرنوری برای ایستگاه‌های هواشناسی ایجاد شود.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.