سرویس: اخبار شهرضا ۰۶:۵۸ - چهارشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۶

رییس شرکت آبفار شهرضا خبر داد؛

آغاز بهره برداری از دستگاه آب شیرین کن روستای مهیار شهرضا

قاسمی، رییس شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرضا گفت: دستگاه آب شیرین کن روستای مهیار که در حال حاضر در مدار مصرف قرار دارد، ظرفیت تصفیه ۳۰ مترمکعب آب در شبانه روز را دارد و اهالی روستا می‌توانند با استفاده از کارتخوان‌هایی به ظرفیت پنج ، ۱۰ و ۲۰ لیتر از آن برداشت کنند.

به گزارش شهرضانیوز؛ کاظم جعفری در آیین بهره برداری از دستگاه‌های آب شیرین کن شهرستانهای شهرضا، فلاورجان و خورو بیابانک که در روستای مهیار شهرضا برگزار شد، اظهار کرد: متأسفانه کیفیت و کمیت آب در استان اصفهان رو به نزول است اما یکی از راهکارهای وزارت نیرو برای ارتقاء کیفیت آب، ایجاد سامانه دوم و جداسازی آب شرب از سایر آبها است که با استفاده از نصب دستگاه‌های آب شیرین کن انجام می‌شود.
معاون بهره برداری سازمان آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان اضافه کرد: ۱۳ پروژه مشابه در سطح استان اصفهان با اختصاص اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اجرا شده است که در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.
اصغر قاسمی نیز در این آیین اظهار کرد: روستای مهیار طبق آخرین سرشماری در سال ۹۵ دارای ۱۱۳۴ نفر جمعیت و ۳۳۴ خانوار و ۵۲۲ مشترک شرکت آبفار است.
رییس شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرضا تصیح کرد: روستای مهیار در دشتی به همین نام واقع شده و مشکلات شدید ناشی از کمبود آب آن، به دلیل برداشتهای بی رویه چاه‌های آب کشاورزی منطقه و استمرار شرایط خشکسالی برای آن ایجاد شده است.
وی اظهار کرد: از تیرماه سال گذشته یک حلقه چاه با عمق ۲۲۰ متر و دبی ۱۱ متر بر ثانیه در این منطقه حفر شد اما باتوجه به نامناسب بودن کیفیت آب، طرح آبرسانی سیار در این روستا با استفاده از ۱۰ تانکر ۶ هزار لیتری آغاز و همزمان طرح نصب دستگاه آب شیرین کن در این روستا نیز پیگیری شد.
قاسمی ادامه داد: دستگاه آب شیرین کن روستای مهیار که در حال حاضر در مدار مصرف قرار دارد، ظرفیت تصفیه ۳۰ مترمکعب آب در شبانه روز را دارد و اهالی روستا می‌توانند با استفاده از کارتخوان‌هایی به ظرفیت پنج ، ۱۰ و ۲۰ لیتر از آن برداشت کنند.
وی گفت: دستگاه تصفیه آب روستای مهیار به روش اسمز معکوس که یکی از بهترین روش های تصفیه آب آشامیدنی بوده وEC آب به طرز قابل توجهی کاهش می‌دهد
رییس شرکت آبفار شهرضا اضافه کرد: باتوجه به فیلتراسیون قوی این دستگاه، تمامی املاح موجود در آب گرفته شده و آب به وسیله اشعه فرابنفش میکروب زدایی می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.