سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۲۱ - جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶

امام جمعه موقت شهرضا تأکید کرد:

مسئولان آینده شهرستان بر مبنای اصل شایسته سالاری انتخاب شوند

حجت الاسلام رهایی گفت: مسئولان آینده شهرستان باید بر اساس اصل شایسته سالاری و فارغ از جهت گیری های سیاسی انتخاب شوند.

به گزارش شهرضانیوز؛ امام جمعه موقت شهرضا ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان شهرضا که در مسجد صدیقه طاهره(س) این شهرستان برگزار شد، با اشاره به بخشهایی از تحولات منطقه خاورمیانه، اظهار کرد: در روزهای اخیر اخباری مبنی بر حمله مشترک ۲ گروهک ترویستی داعش و طالبان در افغانستان به یکی از مناطق شیعه نشین این کشور منتشر شد که نشان دهنده میزان دشمنی این گروهکهای ترویستی با شیعیان است.
حجت الاسلام یحیی رهایی تصریح کرد: اینگونه اقدامات ضد بشری و ترویستی مولود شوم اتحاد آمریکا و وهابیت و رژیم صهیونیستی در منطقه است.
وی تأکید کرد: همه اقدامات انجام شده در منطقه که منجر به آوارگی هزاران نفر و کشته شدن هزاران انسان بیگناه شده است در نتیجه توطئه های امریکا و متحدانش در منطقه بوده است.
امام جمعه موقت شهرضا در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: بخش دیگری از مسئولیتهای اجتماعی که رعایت تقوای الهی در آنها بسیار مهم است، شوراهای اسلامی است که رسالتهای خطیری از جمله انتخاب شهرداران را بر عهده دارند.
حجت الاسلام رهایی در ادامه این مطلب افزود: برگزیدگان مردم در شوراهای اسلامی شهرها و شهرستانها هم باید دقت کنند تا شهرداران را بر اساس رعایت اصل شایسته سالاری و تعهد انتخاب کنند و مانع غلبه گرایش های جناحی و دیدگاههای سیاسی در این زمینه شوند.
وی اظهار کرد: یکی از مسائل بسیار مهمی که در عمل اعضای شوراهای شهرها باید مد نظر قرار گیرد پرهیز از گرایش های قومی و قبیله‌ای در انتخاب شهرداران و ارائه خدمات است.
امام جمعه موقت شهرضا همچنین با اشاره به برگزاری مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری و تحلیف رییس جمهور دولت دوازدهم در هفته گذشته، بیان کرد: مرحله بعدی در فرایند تشکیل دولت معرفی اعضای کابینه به مجلس بود که انجام شد و نمایندگان مشغول بررسی صلاحیتهای افراد هستند.
امام جمعه موقت شهرضا ادامه داد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید دقت کنند که در انتخاب وزرای کابینه دوازدهم و دادن رأی اعتماد به آنها، شایسته سالاری را ملاک عمل قرار دهند و از جناح گرایی و گرایشات سیاسی و حزبی در این مورد پرهیز کنند.
حجت الاسلام رهایی تأکید کرد: مردم در انتخابات های گذشته حماسه درخشانی را خلق کردند که در آن شاهد حضور بیش از ۷۰ درصدی آنها در فرایند رای گیری بودیم و اکنون نوبت به برگزیدگان ملت است تا حافظ منافع آنها باشند.
وی اظهار کرد: یکی از مواضعی که تقوای اجتماعی و اثر های آن مشخص می‌شود در زمینه دادن رأی اعتماد به وزیران است پس نمایندگان مجلس هم باید با توجه به مصالح دینی و انقلابی و توجه به اصل شایسته سالاری بهترین افراد را انتخاب کنند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.