سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۱۷ - چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶

در نشست شهردار شهرضا با خبرنگاران مطرح شد:

نامگذاری یکی از میادین اصلی شهر به نام خبرنگار/ساختمان مطبوعاتی شهرضا به زودی افتتاح می‌شود

نامگذاری یکی از میادین اصلی یا بوستانهای سطح شهر به نام خبرنگار و افتتاح ساختمان مطبوعاتی شهرضا تا یک ماه آینده، از جمله مهمترین قولهای شهردار شهرضا به خبرنگاران بود.

به گزارش شهرضانیوز، شهردار شهرضا در نشست خبری که به مناسبت روز خبرنگار در محل شهرداری شهرضا برگزار شد، عنوان کرد: خبرنگاران دیدبانان تیزبین جامعه هستند که در هرکجا منافع مردم را دنبال می‌کنند و زبان گویای کسانی هستند که در لحظات حساس تصمیم گیری مسئولان در محل حضور ندارند.
دکتر رحیم جافری تأکید کرد: مهمترین پشتوانه رسانه اعتماد مردم است و خبرنگار نیز زبان گویا و فکر پویای جامعه است که در هر شرایطی به دنبال احیا و حفظ منافع مردم است.
وی گفت: خداوند به قلم سوگند خورده است اما برخی افراد از این مخلوق باارزش خداوند برای تخریب دیگران استفاده می‌کنند که نمونه آن در ایام انتخابات است که برخی افراد گناهان بزرگی را مرتکب می‌شوند.
شهردار شهرضا گفت: اعتقاد به دموکراسی و آزادی اندیشه در دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گسترش زیادی پیدا کرد که به تبع آن رسانه‌های گروهی زیادی نیز وارد عرصه اطلاع رسانی در کشور شدند.
وی اظهار کرد: اگر خبرنگاران نبودند، چرخه مدیریت در هر بخشی ناقص بود و اگر رسانه‌ها نبودند اشتباهات بسیاری از مدیریان چندین بار تکرار می‌شد.
شهردار شهرضا همچنین درباره اجرای پروژه‌های تقاطع غیرهمسطح فاطمیه و آیت الله طالقانی شهرضا اظهار کرد: نقشه این طرح آماده و تأیید شده است، اعتبارات آن هم فراهم شده اما تصمیم گرفتیم مراحل اجرایی آن را شروع نکنیم تا شورای دور پنجم به اختیار خود وارد عمل شوند.
جافری بیان کرد: برای نخستین بار در شهرداری شهرضا با جداسازی حساب حذف پارکینگ، امکان لازم برای توسعه پارکینگهای عمومی در سطح شهر فراهم شده است.
وی گفت: باغ موزه شهرداری از جمله دیگر پروژه‌های شهرداری است که به پاس قدردانی از فرهنگ غنی و برای نگهداری میراث ماندگار مردم شهرضا ساخته شده است و امیدواریم تا پایان این دوره به بهره برداری برسد.
شهردار شهرضا اذعان کرد: پروژه های نیمه تمام مشکلات زیادی را برای شهرداری ایجاد کرده بود، تقریبا ۵۰ درصد از ۲۲ پروژه شهرداری که در طول ۲۰ ماه گذشته تکمیل شده، پروژه های نیمه تمام بوده است.
جافری تأکید کرد: لازم است خبرنگاران با حضور فعال خود در صحنه و تقویت روحیه مطالبه گری مردم مانع از اجرای پروژه‌های سلیقه‌ای و بدون برنامه شهرداران و مسئولان شوند.
شهردار شهرضا اضافه کرد: از ابتدای سال ۹۶ تاکنون حدود ۳۰۰ هزار متر روکش آسفالت در شهر انجام شده است، اما برخی افراد با تفاسیر مغرضانه می‌خواهند این خدمت رسانی به مردم را نوعی سوء استفاده انتخاباتی جلوه دهند.
جافری در ادامه این مطلب افزود: فصل مناسب برای آسفالت معابر نیمه اول سال است که مراحل انتشار آگهی آن ز ادیبهشت ماه آغاز ولی به علت فرارسیدن ایام انتخابات به بعد از این زمان موکول شد، از سوی دیگر اگر هدف از این کار بهره برداری انتخاباتی بود، قبل از ایام انتخابات انجام می‌شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: در طول ۲۰ ماه گذشته ۱۷ میلیارد از بدهیهای عندالمطالبه شهرداری پرداخت شده تا جایی که اکنون رقم آنها به کمتر از ۵۰۰ میلیون رسیده است.
به گزارش شهرضانیوز، در این جلسه شهردار شهرضا قول مساعد داد تا با اختصاص یک واحد از املاک شهرداری، ساختمان مطبوعات شهرضا را تا یک ماه آینده راه اندازی و با انعقاد قرارداد طویل المدت به خبرنگاران رسانه‌های مختلف فعال در شهرضا واگذار کند، همچنین مقرر شد تا شهرداری شهرضا یک قطعه زمین را برای ساخت ساختمان دائمی خانه مطبوعات شهرضا اختصاص دهد.
نامگذاری یکی از میادین اصلی یا پارکهای شهر به نام «خبرنگار»، از جمله دیگر مصوبات این جلسه بود.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.